Zvýšení sazeb v USA se dnes nedočkáme

08:22 | fa ra | Diskuze

Euro včera vůči dolaru ztratilo 0,7 %, když oslabilo na 1,12 USD/EUR. Dolaru prospěla dobrá data z reálné ekonomiky, když dubnové maloobchodní tržby rostly víc, než trh předpokládal (0,5 % m/m). Přestože to na zvýšení úrokových sazeb na dnešním zasedání Fedu stačit nebude, mohlo by to pomoci tomu, že rétorika Fedu bude vyvážená.

Foto: 401(K) 2012

Na jedné straně zřejmě zmíní nedávný propad ve statistikách z trhu práce, na straně druhé však vyzdvihne spotřebu domácností. Na tomto zasedání bude zároveň diskutována nová prognóza Fedu a také medián úrokových sazeb. Vzhledem ke slabým výsledkům HDP za Q1 16 může být růst HDP revidován ze současných 2,2 % nepatrně níže. Naopak inflační výhled se díky rostoucím cenám ropy může posunout ze současných 1,0 – 1,6 % blíže směrem k 1,6 %. Medián úrokových sazeb, který letos předpokládá dvojí zvýšení sazeb a čtvero v roce příštím, zůstane zřejmě beze změny.

Kromě zasedání Fedu nás ve Spojených státech čeká zveřejnění květnové průmyslové produkce. Ta by podle SG měla o 0,3 % m/m vzrůst, podle konsenzu trhu však propadne do záporu (-0,2 % m/m). Využití kapacit si v květnu zřejmě o jednu desetinu pohoršilo (na 75,3 bodu). V eurozóně budou zveřejněny pouze finální výsledky francouzské inflace. Ta by měla být potvrzena na 0 % y/y. Makroekonomická data tak dnes zřejmě budou zastíněna zasedáním Fedu, které by mohlo nahrát americkému dolaru.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.