Zveřejněná data by měla udržet dolar na slabších úrovních

08:33 | fa ra | Diskuze

Dolar během včerejšího a dnešního ranního (asijského) obchodování ztratil proti euru více než dvě třetiny své hodnoty. Hlavní měnový pár se tak přiblížil hranici 1,14 USD/EUR, kde byl naposledy před dvěma týdny. Trhy tak reagovaly na nepřesvědčivá americká data, která nepřispěla k možnosti brzkého utahování měnové politiky Fedu.

Foto: Gerd Altmann

Růst ekonomiky USA zaostal v Q1 16 za očekáváním, když její zpomalení (0,5 % q/q oproti 1,4 % q/q anualizovaně) bylo do velké míry způsobeno propadem soukromých investic. To zastínilo i vyšší než očekávaný deflátor osobní spotřeby (její jádrové složky), který je preferovaným indikátorem inflace pro Fed.

Dnešní kalendář makroekonomických dat je nabitý především čísly z eurozóny. Už ráno jsme se dočkali příznivých údajů o francouzském HDP, k nimž by se dopoledne měla přidat statistika z celé eurozóny. Ekonomové SG očekávají růst EMU o 0,5 % q/q navzdory nepříznivému začátku roku na trzích, nervozitě z vývoje v Číně a dalším problémům. Meziročně by si měla eurozóna připsat 1,5 %. Dynamika spotřebitelských cen by však opět měla klesnout do záporu, na což ukázala i včera zveřejněná deflace v Německu.

Balík dat bude zveřejněn i ve Spojených státech, kde budou investoři sledovat především upřesnění březnových údajů o osobní spotřebě a jejím deflátoru. Vzhledem k včera zveřejněné mezičtvrtletní trajektorii vidí ekonomové SG riziko zpomalení březnového jádrového deflátoru na 1,6 % y/y (z 1,7 % v únoru). V souhrnu by mohla zveřejněná data udržet kurz USD/EUR na slabších dolarových úrovních.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.