Zvážím povolení reklamy na tvrdý alkohol, slíbil Putin

20:05 | wa pe | Diskuze

Ruský prezident Vladimir Putin dnes slíbil novinářům, že popřemýšlí o návrhu povolit v ruských tištěných médiích reklamu tvrdého alkoholu.

Ilustrativní obrázek
Foto: Public Domain

Rozhodnutí by podle měj mohlo být lékem na prudké snížení příjmů z reklamy. Inzerce by mohla zahrnovat vodku a koňak, nikoliv ovšem whisky.

Stát by se tímto způsobem mohl vyhnout stále novým a novým úlevám, jimiž se snaží situaci tisku soupeřícího s internetem vylepšit. Celní zatížení dovozu novinového papíru se podle Putina snížilo už dvakrát, naposledy z deseti na pět procent.

Putin jako vyhlášený sportovec velkým fanouškem natož konzumentem alkoholu není. Přesto dnes šéfům ruských tištěných médií přislíbil, že se nad možností reklamy tvrdého pití zamyslí. "O co by mohlo jít?" zeptal se podle agentury TASS. "Vodka, whisky, koňak," zněla odpověď. Vodku a koňak Putin schválil, ale whisky je podle něj "úplně špatná".

V Rusku smějí noviny přijímat reklamu jen na pivo a na víno, výhradně ovšem z domácí, ruské produkce. Západní alkohol přitom v zemi z obchodů nezmizel, přestože na sankce Evropské unie a USA Moskva odpověděla zákazem dovozu mnoha druhů potravin. Podle ruských statistik je na 40 procent nabídky vín kryto dovozem, elitní značky tvrdého alkoholu kromě vodky v Rusku soupeře nemají.

Návrhy na zákaz dovozu západního alkoholu se v ruském parlamentu několikrát objevily, naposledy byl jejich autorem loni v létě šéf politické strany Spravedlivé Rusko Sergej Mironov. Kolegové poslanci ale jeho pokus smetli se stolu. "Je to myšlenka možná vlastenecká, ale zároveň nesmyslná. Malých radostí se nikdo zbavovat nebude," komentoval tehdy návrh v deníku Moskovskij komsomolec ruský expert Vadim Drobiz.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Spotřeba Prosecca v Česku prudce roste, loni stoupla na 4,5 milionu lahví

Ilustrativní obrázek

Začnou zase závody ve zbrojení? Dohoda o raketách mezi Ruskem a USA už neplatí

Ilustrativní obrázek

OPEC se dohodl na 9měsíčním prodloužení snížených dodávek ropy na trh

Ilustrativní obrázek

Pojišťovna AXA Assistance má unikátní připojištění alkoholu na dovolené

Ilustrativní obrázek

Rusko masivně nakupuje zlatoČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza roste

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy dnes spíše rostou; globální data za covid-19 a očekávání schůzky OPEC+

Ilustrativní obrázek

Index Dow Jones uzavírá seanci růstem o 3,44%

Ilustrativní obrázek

Německý DAX ve středu klesá

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy převážně v záporu

Ilustrativní obrázek

Zámořské akcie neudržely zisky

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.