Zrušení přímých letů s Čínou a další opatření. Co to znamená pro české cestující?

12:12 | E V | Diskuze

V souvislosti s nárůstem počtu nakažených koronavirem, přijímají země z celého světa další preventivní opatření.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Ty spočívají především v tom, že se ruší velké množství letů z/do Číny (včetně letů tranzitních) a částečně se uzavírají hranice s ČLR. Zhoršení bezpečnostní situace v Asii zasáhlo i české cestující.

Jaká jsou aktuální doporučení a na co si dávat pozor? 


Vláda České republiky v pondělí rozhodla o ukončení přímých letů mezi Českem a Čínou s platností od 9. února. Co to ale znamená pro cestující, kteří si letenku již zakoupili? „Společně s leteckými společnostmi se snažíme řešit situaci tak, abychom cestujícím vyšli co nejvíce vstříc. Nabízíme proto našim klientům změnu termínu letu či cílové destinace zdarma nebo vrácení finančních prostředků vynaložených za letenku v plné výši,“ říká Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

Některé země nově zamezují vstupu cizincům, kteří cestují z Číny nebo tam v posledních dvou týdnech pobývali. Pokud cestující v posledních 14 dnech navštívil Čínu, nemůže tak letět např. do USA, Austrálie, Indonésie, Mongolska, na Filipíny nebo na Nový Zéland. Aktuální situaci a omezení cílové destinace je dobré ověřit před odletem na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR. 


Na řadě asijských letišť se také zavedly preventivní opatření v podobě zdravotních kontrol, jako je plošné měření teploty. Pasažéři vykazující příznaky mohou být uvaleni do karantény. Některé letecké společnosti proto nařizují dostavit se k odbavení s několika hodinovým předstihem. Cestujícím je doporučeno ověřit si přijatá opatření jednotlivých leteckých společností s předstihem. 


Zhoršení bezpečnostní situace se dotklo i cestujících, kteří si zakoupili letenku do Číny u neověřeného prodejce a měli tak následně problém dostat se zpět do České republiky. „Trávil jsem v Pekingu dovolenou, ale vzhledem k tomu, jak přibývalo nakažených, rozhodl jsem se, že odletím domů o týden dřív. Snažil jsem se kontaktovat zahraniční portál, kde jsem si letenku koupil, abych si domluvit změnu termínu letu, ale bylo to marné. Nikam jsem se nedovolal,“ říká Aleš P. 


Pokud v zahraničí dojde k problému či nečekané situaci, seriózní prodejce letenek by měl poskytnout svému klientovi vhodné řešení. „Obracejí se na nás s prosbou o radu cestující, kteří zakoupili letenky na zahraničních serverech, a nikdo s nimi nekomunikuje. Bohužel často není jiné východisko, než doporučení pořídit si letenku novou, tentokrát od ověřeného prodejce,“ říká Trejbal. 


Zatímco poptávka po letenkách do Číny klesá, do popředí turistického zájmu se dostávají destinace mimo Asii. „V posledních týdnech jsme zaznamenali rostoucí zájem o Mauricius, Seychely nebo americké Miami. Na odbyt jdou také evropské destinace, některé jarní a letní termíny jsou už teď téměř vyprodané. Pokud si turisté chtějí být jisti, že letenky bez problémů pořídí, mají nejvyšší čas,“ uzavírá Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

 

 

 

 


O společnosti ASIANA a portálu Letuška.cz

Společnost ASIANA byla založena v roce 1993. Její portál Letuška.cz byl spuštěn v roce 2001 jako první online prodejce letenek v České republice a střední a východní Evropě. Letuška.cz se stala prvním úspěšným start-upem ve svém oboru v ČR, naučila Čechy nakupovat letenky přes internet. ASIANA patří rovněž mezi nejvýznamnější poskytovatele cestovních služeb pro korporátní klienty. Divize Europea.Travel se věnuje oblasti MICE. Organizuje eventy, konference, teambuildingové aktivity pro tuzemské firmy, nadnárodní korporace i zahraniční subjekty. Jazykové pobyty a studium v zahraničí ASIANA nabízí prostřednictvím portálu Study.cz.

Zdroj:Veronika Sádovská, AMI Digital
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Co se mění v hypotékách a úvěrech. Na co si dát pozor?

Ilustrativní obrázek

Cílená pomoc ČSOB lidem i firmám v tíživé situaci způsobené epidemií covid-19

Ilustrativní obrázek

Komerční reality v době koronaviru - až 30% úspory nájemců

Ilustrativní obrázek

Call centra mají v době karantény nepostradatelnou úlohu.

Ilustrativní obrázek

Hrozí zaměstnancům propuštění v důsledku COVID-19?

Ilustrativní obrázek

Už přes 800 lidí chce pomáhat v pandemii skrz portál Pomůžeme.si.Čti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza posiluje

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy posilovaly

Ilustrativní obrázek

Zámořské indexy s tučnými zisky

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k bouřlivému vývoji na ropném trhu

Ilustrativní obrázek

Německý DAX otevřel růstem o více než 4 %

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy v silně zeleném

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.