Zpráva z akciového trhu: Tento týden možná rozhodne o dalším vývoji obchodní války - diskuze

10:51 | S L | Diskuze

Hlavní události

Španělský investor vstupuje do boje s vedením společnosti Stock Spirits.

Zítra ráno zveřejní výsledky hospodaření za čtvrtý kvartál 2018 telefonní operátor O2.

Evropské akcie by měly dnešní obchodování zahájit poklesem.

V průběhu tohoto týdne se dočkáme série odhadů HDP za Q4 18 z klíčových evropských zemí i eurozóny jako celku, které potvrdí útlum ekonomické aktivity v závěru loňského roku. To se projeví i ve stále slabých inflačních číslech. V centru pozornosti investorů bude stát obchodní jednání mezi zástupci Spojených států a Číny, které se uskuteční v závěru měsíce.

Tento týden bude celá řada společností reportovat své hospodářské výsledky. Dnes se jich však představí pouze několik. Ve Spojených státech to bude například výrobce strojního zařízení Caterpillar nebo výrobce domácích spotřebičů Whirlpool. V Evropě mezi těmi známějšími jmény je průmyslová skupina Atlas Copco.

Analytici Société Générale snížili doporučení pro čtyři mediální společnosti. Nově platí Držet pro britskou ITV a americký Viacom. Doporučení Prodat udělili italské společnosti Viacom a americké firmě Twenty-First Century Fox.

Zdroj:Jiří Kostka Ekonomický a strategický výzkum Komerční banka
Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Přidat nový příspěvek

Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé. Přihlaste se zde.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.