Zpráva z akciového trhu: Jednání Číny a USA dopadla pozitivně

11:18 | S L | Diskuze

Dnešek je bez významnějších korporátních zpráv.

Ilustrativní obrázek
Foto: lecs

Evropské akcie by měly zahájit obchodování poklesem.

Dnešní den není příliš bohatý na ekonomické události. Ráno již byla zveřejněna listopadová průmyslová produkce ve Francii, která meziročně mírně zpomalila. V eurozóně bude zveřejněn zápis z měnověpolitického zasedání ECB. Včerejší zápis z jednání Fedu ukázal, že ve Spojených státech bude zvyšování sazeb probíhat mírnějším tempem. Za opatrnějším výhledem stojí globální zpomalení a nejistoty na finančních trzích.

Analytici Société Générale snížili doporučení na Držet pro švýcarskou investiční společnost UBS.

Obchodování na zámořských trzích

Akciové trhy ve Spojených státech ukončily včerejší obchodování v ziscích. Indexy Dow Jones a S&P 500 si shodně připsaly 0,4 %. Nasdaq si polepšil o 0,9 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo především energetickým společnostem, jejichž akcie vzrostly o 1,5 %. Stalo se tak hlavně díky rostoucím cenám ropy na světových trzích. Jen za včerejšek vzrostla cena ropy Brent o 2 USD na více jak 52 USD za barel. Kromě energetiky se vedlo dobře také technologickým firmám (+1,2 %) či průmyslovým podnikům (+0,6 %).

Trhy v asijsko-pacifickém regionu zakončují dnešní obchodování různorodě. Po několika dnech solidních zisků nastala mírnější korekce. Ztráty zaznamenávají trhy v Japonsku (-1,3 %), Indii ( 0,4 %) nebo Hongkongu (-0,1 %). Naopak se daří jihokorejským (+0,5 %), indonéským (+0,6 %) či australským (+0,3 %) akciovým trhům. V rámci japonského indexu Nikkei 225 ztrácí většina sektorů. Nejhůře jsou na tom výrobci nezbytného zboží (-2,9 %). Zisky se podařilo obhájit pouze firmám z oblasti utilit, když si připisují 0,8 %.

Jednání mezi zástupci Spojených států a Číny v rámci snahy o nalezení řešení obchodní války včera skončilo. Po jednodenním prodloužení odletěla americká delegace zpět do Washingtonu, kde podá zprávu o průběhu schůzky americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. První vyjádření americké protistrany ohledně jednání je pozitivní. Rozhovory obou zemí se soustředily na nalezení cesty, jak dosáhnout spravedlivého a recipročního vztahu v obchodní politice USA a Číny. Zdůraznily také, že je zapotřebí uzavřít smlouvu, která bude obsahovat cíle, jichž má být dosaženo včetně možnosti průběžné kontroly a zajištění úspěšného prosazování nové obchodní politiky. Posledním bodem v úvodním vyjádření je závazek Číny na nákup významného množství zemědělských, energetických a jiných výrobků a služeb od Spojených států. Detailnější vyjádření a závěry z jednání by měly být zveřejněny v průběhu dnešního dne.

Zdroj:Jiří Kostka Ekonomický a strategický výzkum Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.