Zpráva z akciového trhu: Chystaná schůzka USA-Čína má pozitivní vliv na trhy

10:46 | S L | Diskuze

Hlavní události

Dnešek je bez významnějších korporátních zpráv.

Ilustrativní obrázek
Foto: USDAgov

Evropské akcie by měly zahájit obchodování růstem.

Dnešní den je na ekonomické události chudší. Německý Ifo index, měřící současnou a očekávanou situaci v korporátním sektoru, by podle nás měl naznačit, že nepříznivé trendy druhé poloviny loňského roku jsou minulostí.

V závěru týdne reportuje ve Spojených státech pouze pětice firem, kde mezi těmi známějšími jsou farmaceutická společnost Abbvie či výrobce produktů pro domácnost Colgate-Palmolive.

Obchodování na zámořských trzích

Akciové trhy ve Spojených státech včera uzavřely různorodě. Dow Jones ztratil 0,1 %, S&P 500 posílil o 0,1 % a technologický Nasdaq si polepšil o 0,7 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe dařilo technologickým firmám (+0,9 %) a energetickým společnostem (+0,6 %). Naopak nejhůře obchodování zakončili, se ztrátou 1,3 %, výrobci nezbytného zboží. Včera se objevila řada zajímavých prohlášení, mezi nimiž byla například chvála amerického prezidenta Donalda Trumpa na probíhající výsledkovou sezónu za čtvrtý kvartál. Postěžoval si však na nedostatečnou angažovanost médií v této oblasti. Dále vystoupil tajemník ministerstva financí Steven Mnuchin, který komentoval dosavadní vývoj obchodních jednání mezi Spojenými státy a Čínou. Dle jeho slov dochází k velkému pokroku v jednání a zdůraznil význam schůzky plánované na příští týden, která má být zcela zásadní. Protipól těmto pochvalným zprávám představuje včerejší projev investora George Sorose v Davosu. Ten se tvrdě opřel do čínského prezidenta Xi Jinpinga a označil jej za „nejnebezpečnějšího nepřítele“. Dle něj USA a Čína aktuálně vedou studenou válku, která se může zvrátit ve válku opravdovou.

Trhy v asijsko-pacifickém regionu zakončují dnešní obchodování ziskově. Nejvyššího růstu dosahují akciové trhy v Jižní Koreji, a to 1,5 %. V rámci japonského indexu Nikkei 225, který posiluje o 1 %, se nejlépe vede technologickým firmám (+2,7 %) a zpracovatelům komodit (+1,9 %). Výraznější ztráty utrpěl pouze sektor zdravotnictví (-1 %). Důvodem optimismu v regionu jsou očekávání ze schůzky představitelů Spojených států a Číny příští týden ve Washingtonu.

Zdroj:Jiří Kostka Ekonomický a strategický výzkum Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.