Zlotý nereagoval na návrhy řešení polských politických témat

31.05.2016 08:15 | fa ra | Diskuze

Kurzy středoevropských měn byly včera v podstatě beze změny. Česká koruna se během celého den pohybovala mezi 27,02-27,025 CZK/EUR. Ve víkendovém vystoupení budoucího guvernéra Jiřího Rusnoka nezazněla žádná překvapivá informace, na kterou by trhy reagovaly.

Foto: Public Domain

Polský zlotý včera během dne oslaboval, a to i přes to, že polská vláda představila Evropské komisi plán na odblokování ústavní krize ohledně fungování nejvyššího soudu. Řešení spočívá v tom, že jmenovaní soudci se do funkcí dostanou postupně do července 2019, tak jak bude končit mandát současným soudcům. Vláda se také zavazuje, že ve sbírce zákonů publikuje všechna soudní rozhodnutí z minulosti.

Polská bankovní asociace také představila svůj návrh řešení situace kolem hypoték ve švýcarských francích. Podle jejího návrhu by u půjček, kde splátky představují více jak 70 % měsíčního příjmu dlužníka, byla část dluhu smazána a prodloužena splatnost tak, aby podíl měsíční splátky nepřesahoval oněch 70 % na měsíčním příjmu dlužníka. Asociace také požaduje, aby do tohoto řešení vstoupila i centrálních banka. Další z požadavků je pak garance toho, že po implementaci řešení bude zamezeno dalším případným žádostem o kompenzace. Vláda ovšem připravuje svoje řešení, které by mělo být pro bankovní sektor mnohem nákladnější.

Maďarský forint osciloval kolem hodnoty 314 HUF/EUR.

Dnes by měly středoevropské trhy dostat nové impulsy. Jednak se po dni volna na trhy vrátí investoři ze City a Wall Street. V Polsku pak bude zveřejněno další zpřesnění čísel za HDP v prvním čtvrtletí letošního roku a odhad vývoje spotřebitelských cen za květen. Z Maďarska pak přijdou údaje o vývoji průmyslových cen za duben.

Česká swapová křivka včera z důvodu svátku na hlavních světových trzích stagnovala.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.