Zkratky v tradingu – Futures a forexové strategie jako na dlani

23:59 | Redakce W4T | Diskuze

Na kolik si ceníte hodinu Vašeho času? Že pro Vás samotného je zadarmo? Omyl, tak to opravdu není. Pokud čas, který si rezervujete pro vydělávání peněz, peníze nevydělává – ztrácíte jak čas, tak i peníze.

Ilustrativní obrázek
Foto: finmentor.cz

Mějte na paměti, že zhruba 80 % investorů na trhu prodělává. Je to stálé číslo, které vychází ze základního psychologického nastavení lidí a v průběhu doby zůstává stále stejné. Pak je zde přibližně 10 % úspěšných a 10 % investorů, kteří zůstávají na nule. 

Strach ze ztráty vede k tomu, že v určitém okamžiku je bolest ze ztráty natolik nesnesitelná, že investor ukončuje pozici ve snaze, aby ulevil svému duševnímu stavu. Když se nám naopak v obchodě daří, získáváme rozjařenou náladu, vše je pozitivní, vše se nám daří a lidé ztrácí obvyklou ostražitost. Emocionálně se dostáváme do situace, kdy ztrácíme zábrany a jsme ochotni vstupovat do obchodů, které jsou nadměrně rizikové. Rozjaření je stejně nebezpečné jako strach.

Trading je v mnoha ohledech velice specifický byznys. To, co si zde můžete dovolit, je zcela jedinečné. Kromě propagované svobody a nezávislosti na šéfech i zaměstnancích také v tom, že je možné si obchodování vyzkoušet zcela bez závazků na tzv. „cvičném účtu“. Na demu se však mnoho lidí chová k penězům zcela odlišně, než by se chovali k reálnému účtu. Často tak po pár obchodech, kde začátečník vydělá balík, přejde bez dostatečného vzdělání na ostrý účet a strach nebo chamtivost jej připraví o většinu financí.

Někteří lidé toho po této zkušenosti zcela zanechají, jiní pochopí, že bez studia a vzdělávání to nepůjde. Začnou se shánět po informacích a zjistí, že k dispozici je nepřeberné množství informací, stylů a nástrojů.  Vytrvalejší si jeden vyberou a začnou studovat. Čekají je stovky hodin analýz a slepých uliček, tisíce či desetitisíce korun za webináře a stejně, když se opět někde zaseknou, nemají se většinou kam obrátit.


 

Kolik stovek hodin jste proseděli nad knihami, webináři a grafy? Co kdyby si Vás osobně někdo vzal na starost, a radil Vám, kudy vede ověřená cesta? K profitabilnímu tradingu vede mnoho cest, ale vy najednou máte někoho, kdo už některé prošel a projde je s vámi znovu. Nemusíte bloudit a zkoušet.

Takto vznikl projekt FinMentor.  Jako dodatečná podpora pro studenty tradingu, kteří absolvovali kurzy a přesto nebyli ziskoví. Navíc se neměli kam obrátit pro pomoc s dotazy.  FinMentor samotný bude na trhu třetím rokem, ale neveřejné začátky mentoringů jsou již před 6 lety. Na jejich stránkách se dočtete o prokazatelných úspěších a stupních vítězů v tuzemských i mezinárodních soutěží v tradingu. Obchody můžete vidět několikrát týdně živě komentované v Live Trading Roomu.  Jaká je hodnota takovýchto informací? Někteří studenti zvládli návratnost mentoringu za necelý měsíc. 

A co byste řekli myšlence sedmi hodin intenzivní výuky v malém kolektivu s osobním přístupem a poté pořádnému odpočinku? A takto každý den 5x za sebou? O kolik Vás posune 35 hodin intenzivní systematické výuky včetně komentářů živých obchodů s reálnými účty? A co si po takovém maratonu vždy pořádně odpočinout ve wellness či horké kádi krásného hotelu s degustací exotických rumů či investičních vín?  Místa na týdenním soustředění Trading Holiday ubývají a čas pro registraci se krátí…

 

 

Zdroj:finmentor.cz PR článek
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.