Zkrácený týden by měl přinést na trhy uklidnění

08:36 | fa ra | Diskuze

Euru se minulý týden proti dolaru opět dařilo, když si připsalo zhruba 1,5 %. Společná evropská měna se tak dostala na nejsilnější úroveň za poslední měsíc, tedy 1,131 USD/EUR. Důvodem byl překvapivě holubičí výstup ze zasedání Fedu. Ten v souladu s očekáváním ponechal sazby beze změn, zároveň však z výhledu pro budoucí trajektorii sazeb umazal dvojí zvýšení v letošním roce a jedno v roce 2017.

Foto: Gerd Altmann

Ekonomové SG nadále předpokládají, že Fed letos zvýší sazby pouze jedenkrát, a to na konci roku.

V nadcházejícím týdnu je kalendář ekonomických událostí poměrně stručný. Obchodování se navíc ve většině trhů uzavře ve čtvrtek díky pátečnímu svátku – likvidita by proto mohla být nižší.

V Evropě budou zveřejněny březnové indikátory důvěry. Očekávání ohledně vývoje německé ekonomiky by se podle indexů Zew i Ifo měla vylepšit po nepříznivém začátku roku. Nahrává tomu příznivější sentiment na globálních trzích i kroky ECB na podporu evropské ekonomiky. Ve čtvrtek budou zveřejněny indikátory PMI z hlavních zemí EMU.

Zvýšit by se měla podle očekávání SG důvěra v průmyslu, a to ve Francii, v Německu i v celé eurozóně. Ve Spojených státech bude trh očekávat především čtvrteční statistiku objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. Celkový index by měl za únor poklesnout kvůli nižším objednávkám dopravních prostředků (především letadel), očištěný indikátor by ale měl ukázat na meziměsíční stagnaci objednávek.

Do obchodování na trhu eura s dolarem by tak nemělo zasáhnout příliš nových impulsů. Kurz by mohl korigovat výrazné oslabení dolaru z posledních dvou týdnů a pomalu se navracet směrem ke středu současného obchodního pásma, tj. k 1,10 USD/EUR.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.