Zklamání po politickém vyhlášení BoJ

09:36 | Swissquote Ltd | Diskuze

Po výrazných náznacích BoJ zklamala trh, když nesnížila úrokové sazby a nerozšířila monetární základnu (úrokové sazby zůstaly na -0,1% a nákupy JGB na 80 trilionech za rok), ale zvolila si rozpačité rozšiřování současné politické směsice.

Foto: Japanexperterna.se

BoJ rozšířila program ročních nákupů EFT z 3 trilionů JPY na 6 trilionů JPY. To představuje asi 1,6% japonských akcií uvedených do oběhu a poskytuje tak solidní podporu Nikkei. Nicméně JPY posiluje, když se trhem rozšířilo poznání, že hlubší stimuly nepřijdou bezprostředně. Silný JPY naznačuje, že Nikkei příští týden zisky zřejmě ztratí. Zatímco BoJ přistoupila na rozumné drobné pootočení, vláda se chystala spustit agresivní politický balíček. Před rozhodnutím BoJ vládní tajemník Suga prohlásil, že nadcházející balíček opatření stimulů bude schválen 1. srpna, což bude dobrá zpráva pro společnosti, ale nikoli pro JPY.

Rozsah a objem ekonomického balíčku už proběhl médii, takže není pravděpodobné, že by měl dopad na trh. Podle našeho názoru se nyní Japonsko přesouvá z monetárního k fiskálnímu uvolňování, protože účinnost současné politiky je zpochybňovaná a guvernér Kuroda oznámil, že na zářijovém zasedání dojde na „komplexní hodnocení“ účinnosti politiky. To poskytuje investorům a BoJ téměř dva měsíce na úvahy, jaké budou další kroky Japonska a jejich potenciální efektivnost. „Komplexní hodnocení“ politiky dává členům čas znovu zvážit „helikoptérové“ peníze, které jsou zřejmě znovu na stole. Nicméně neschopnost BoJ nabudit trh a sílící téma neschopné politiky centrální banky by se měly projevit důsledky na začátku roku 2017.

USDJPY nadále zatěžuje očekávání politických kroků BoJ a Fedu. BoJ dochází munice, fundamentální tahouni JPY jsou stabilní a Fed zřejmě do zimy žádné kroky nepodnikne, takže pokles USDJPY vypadá lákavě.

Swissquote

 

 

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.