Zipline uvedl "nejrychlejší doručovací dron"

17:02 | fa ra | Diskuze

Kalifornská společnost Zipline v úterý představila nový bezpilotní letoun, o němž tvrdí, že je nejrychlejším svého druhu na světě. Nový model má maximální rychlost 121 kilometrů v hodině, dolet 160 kilometrů a unese náklad o hmotnosti 1,75 kilogramu. Firmě má pomoci vylepšit doručování lékařského materiálu ve Rwandě, napsal americký publicistický web Quartz.

Ilustrativní obrázek
Foto: Thomas Ehrhardt

Zipline působí ve Rwandě od října 2016 a do odlehlých koutů této africké země prostřednictvím dronů roznáší lékařům nezbytné potřeby. Šéf společnosti Keller Rinaudo uvádí, že jeho skupina zajišťuje například 20 procent národních dodávek krve mimo hlavní město Kigali.

"Všichni v Zipline jsou hrdí na to, že mohou konečně sdílet, co jsme poslední rok budovali. Náš nový produkt je nejrychlejší doručovací dron na světě a umožní našim distribučním centrům přejít od 50 k 500 dodávkám za den a zachraňovat životy i peníze našich klientů," napsal v úterý Rinaudo na twitter. Firma Zipline podle něj už ve Rwandě dokončila 4000 letů, z nichž asi třetinu tvořily mise zachraňující lidské životy, dodává Quartz.

Nový model by také společnosti mohl pomoci expandovat do dalších zemí, například Tanzanie. Stejně jako ten předchozí má tvar klasického tryskového letadla a vypouští se ze speciální startovací rampy. Od okamžiku, kdy se dostane do vzduchu, už je letoun zcela autonomní. Nad určeným místem se pak otevřou dvířka na jeho spodku a z nákladového prostoru vypadne zásilka připevněná na padáčku.

Podle spoluzakladatele Zipline Keenana Wyrobeka může firma s novým dronem doručovat větší balíčky na větší vzdálenosti a za horšího počasí. Kalifornská společnost by podobné služby jako ve Rwandě ráda poskytovala i ve Spojených státech a Rinaudo řekl, že již jedná se zástupci šesti amerických států.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Budoucnost patří bezpilotním prostředkům.

Ilustrativní obrázek

DHL zahájila doručování balíků pomocí dronů v Číně

Ilustrativní obrázek

Češi vyvinuli unikátní rychlonabíječky pro elektromobily. Infrastrukturu dobíjecích stanic chtějí budovat celosvětově

Ilustrativní obrázek

Jak si budou kosmonauti ve vesmíru pěstovat zeleninu

Ilustrativní obrázek

Bílý dům se připojil k webové zábavě týkající se zvukové iluze

Ilustrativní obrázek

Před 25 lety byl World Wide Web uvolněn k bezplatnému využíváníČti více
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k růstu cen pohonných hmot

Ilustrativní obrázek

Zlatý index: ČNB v červnu navýšila devizové rezervy o 1,2 tuny zlata

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vysokému zájmu o zlato

Ilustrativní obrázek

Ozvěny trhu: Dolar vítězí, viru navzdory

Ilustrativní obrázek

Článek BHS k vývoji zlata

Ilustrativní obrázek

Vývoj hodnoty drahých kovů

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.