Zásoby US ropy opět vzrostly, fundamenty na libře nejsou jednoznačné

11:45 | B Z | Diskuze

Již čtvrtý týden v řadě se zásoby US ropy zvýšily.

Ilustrativní obrázek
Foto: Jack Chevron

Již čtvrtý týden v řadě se zásoby US ropy zvýšily. Inflace ve Spojených státech bude zveřejněna dnes ve 14:30. Nová data průmyslové a stavební produkce ve Velké Británii dopadla hůře...

 Včera v 16:30 zveřejnila agentura EIA týdenní změnu zásob US ropy. Již čtvrtý týden v řadě se zásoby US ropy zvýšily a i v tomto případě předčily očekávání analytiků. Zvýšení zásob signalizuje menší poptávku ze strany podniků a možné ochlazování ekonomiky.

 Výsledek nárůstu o necelé 3 miliony barelů (analytici očekávali nárůst o 1,4M) však není nijak extrémní. V červnu 2019 se například analytici zmýlili o více než 7 milionů barelů.

Ropa WTI na zprávu poklesem příliš nezareagovala a bylo patrné, že investoři vnímají také vyostřenou situaci mezi Sýrií a Tureckem. Na konci dne ropa WTI nakonec zavřela jen v mírném zisku na 52.6 dolarů za barel.

 

 Libra

 Nová data průmyslové a stavební produkce ve Velké Británii dopadla hůře než se očekávalo. Zpomalení průmyslové produkce analytici očekávali, tak výrazný pokles stavební produkce ovšem nepředpokládali. Za pozitivní data lze považovat vývoj obchodní bilance země.

Libra na rozporuplné fundamenty prozatím příliš nereaguje. Investoři vyhlížejí i další zprávy, například proslov Carneyho nebo nové zprávy okolo plánovaného brexitu.

 

 Čeká nás

 Inflace ve Spojených státech bude zveřejněna dnes ve 14:30 a na amerických indexech nebo na měnových párech s americkým dolarem lze očekávat zvýšenou volatilitu. Jádrová inflace prozatím zůstává nad 2 % a centrální banka prozatím nemá příliš mnoho důvodů pro další snižování sazeb.

 V 16:30 bude zveřejněna týdenní změna zásob zemního plynu.

 V 18:00 může komoditními trhy zahýbat WASDE report. 

 Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení. 

Zdroj:Bossa.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vývoji cen pohonných hmot a ropy

Ilustrativní obrázek

Černé zlato přítěží

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vývoji cen pohonných hmot a ropy

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k cenám pohonných hmot a ropy

Ilustrativní obrázek

Cena ropy roste po útoku na íránský tanker

Ilustrativní obrázek

Komoditní výhled: Zlaté časy pro zlato

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.