Zaplatili byste za předplatné sociální sítě Facebook?

16:51 | wa pe | Diskuze

Jeden z raných investorů Facebook a spoluzakladatel soukromé kapitálové společnosti Elevation Partners, Roger McNamee se zamýšlí nad možnou podstatnou změnou podnikového modelu největší sociální sítě dneška.

Ilustrativní obrázek
Foto: mkhmarketing

Investor upozorňuje, že jeho návrhy nemíří na zvýšení zisku společnosti Facebook, ale spíše na očištění jeho podnikového modelu, který dnes spočívá v co nejvyšší míře kontroly pozornosti uživatele. Tento přístup vede k manipulacím s uživateli a dá se podle něj označit za parazitický.

Facebook je podle McNameeho v dobré pozici vytvořit jakýsi ekvivalent kabelové televize založené na předplatném. Tento nový model by umožnil dramaticky zvýšit uživatelský zážitek například nabídkou několika různých kanálů novinek řazených podle kategorií jako rodina, přátelé, zájmové skupiny, politika, zprávy ze světa sport či hudba.

Prémiové zpravodajské kanály by mohly nabízet noviny, magazíny, blogy a video příspěvky spravované samotnými vydavateli. Uvažovat se dá také nad kanály spravovanými společnostmi jako HBO, Netflix či sportovními televizemi. Audio kanály by mohly nabízet produkty Pandora či Spotify. V takovém případě by si Facebook mohl říct od svých předplatitelů o 100 USD měsíčně, přičemž by měl nárok na část tržeb z prémiových tržeb mediálních společností.

Investor se domnívá, že i přes uvedené změny by uživatelé měli mít možnost zůstat na neplacené verzi, která by byla financována z prodeje reklamy. Celkově by tyto změny měly vést k řešení některých nešvarů, které se objevily v souvislosti s manipulacemi voleb prostřednictvím sociálních sítí.

Zdroj:Barron's, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.