Zápis ze zasedání Fedu Trumpovi radost neudělá

08:37 | Redakce W4T | Diskuze

Ani dnes toho kalendář ekonomických událostí mnoho nenabídne. Americké červencové prodeje stávajících nemovitostí se oklepou z propadů zaznamenaných v minulých měsících. Zápis ze srpnového zasedání Fedu by mohl objasnit, kde Fed vidí neutrální úrokovou sazbu, a zda sazby porostou nad její úroveň. Polský maloobchod potěší solidním růstem.

Ilustrativní obrázek
Foto: Federal Reserve

Americké prodeje stávajících nemovitostí si vylepší reputaci

Dnes bude zveřejněn zápis ze srpnového zasedání amerického Fedu. Ten by mohl vnést více světla do toho, kde se podle Fedu nachází neutrální úroková sazba, a také zda Fed v příštím roce zvedne sazby nad její úroveň. Jinak ale srpnové zasedání Fedu patřilo spíše k těm méně zajímavým. Fed na něm zlepšil své hodnocení růstu HDP a mírně upravil komentář k inflaci a trhu práce.

Americké prodeje stávajících nemovitostí poklesly již třetí měsíc v řadě. V červnu se dostaly na nejnižší úroveň od září 2017. V červenci je však podle naší prognózy čeká mírná korekce směrem nahoru.

Dolar se marně snaží vzpamatovat z výroků Trumpa

Včera žádná zajímavá data zveřejněna nebyla. Dolar stále ještě mírně oslaboval pod tíhou pátečních a pondělních výroků Donalda Trumpa. Ten se ostře vymezil proti zvyšování úrokových sazeb ze strany amerického Fedu a tato vyjádření ještě opepřil nařčením, že Čína i eurozóna manipulují se svou měnou, aby kompenzovaly ztráty, které jim působí obchodní omezení, která jeho administrativa zavedla. Euro proti dolaru během úterního obchodování posílilo o přibližně 0,2 % na úroveň 1,150 USD/EUR.

Polský maloobchod vykáže solidní výsledky

Dnes zveřejněné polské červencové maloobchodní tržby vykáží podle našeho odhadu solidní růst (9,4 % y/y). Nasvědčují tomu vysoké prodeje automobilů i dobrá situace spotřebitelů. Slušnou dynamiku by si měly tržby udržet i ve zbytku letošního roku.

Z posilování eura toho region tentokrát mnoho nevytěžil

Regionální měny z posilování společné evropské měny vůči dolaru tentokrát mnoho nevytěžily. Zatímco euro vůči dolaru zpevnilo od začátku tohoto týdne o 1,2 %, regionální měny si připisovaly pouze mírné zisky. Koruna dokonce lehce oslabila a posunula se na úroveň 25,75 CZK/EUR. Zbytek regionu vyšel z obchodování lépe. Polský zlotý i maďarský forint zpevnily shodně o 0,2 % a den uzavřely na 4,297 PLN/EUR a 323,4 HUF/EUR.

Mnoho vzruchu nepřineslo ani zasedání maďarské centrální banky. Ta ponechala sazby beze změny na úrovni 0,9 % a ve svém prohlášení v podstatě jen zopakovala předchozí vyjádření. Inflačního cíle bude podle ní dosaženo v polovině roku 2019, přičemž volatilní vnější prostředí podle jejího názoru vyžaduje opatrný přístup. Svůj současný mix měnově politických nástrojů plánuje využívat i nadále.   

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Ranní restart 27.5.2020

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 27.5.2020

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 22.5.2020

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 20.5.2020

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 14.5.2020

Ilustrativní obrázek

Shrnutí nové makroekonomické prognózy České národní bankyČti více
Ilustrativní obrázek

Německý DAX roste

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region se ve čtvrtek obchodoval smíšeně

Ilustrativní obrázek

Americké akciové indexy uzavírají středeční seanci růstem

Ilustrativní obrázek

Frankfurt posiluje

Ilustrativní obrázek

Americké akcie končí vysoko, růsty táhly banky a průmysl, S&P 500 nakonec těsně pod 3000 body

Ilustrativní obrázek

Sanofi prodá svůj dlouhodobý podíl ve společnosti Regeneron v hodnotě přibližně 13 mld. USD

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.