Zápis ze zasedání Fedu může obnovit naději na zvýšení sazeb

08:34 | fa ra | Diskuze

Zveřejnění zápisu z posledního zasedání Fedu by mohlo obnovit naději na letošní zvýšení úrokových sazeb.

Foto: ctj71087

Červencové zasedání bylo totiž více jestřábí, než trh čekal. Zatím se zdá, že pokud jde o brexit, vnímá Fed rizika z toho plynoucí spíše jako střednědobá, než krátkodobá. Podstatné bude, zda mnoho, někteří a nebo většina členů FOMC bude toho názoru, že silná červnová data ztrhu práce převážila jejich květnový propad. To, zda se zvýšení úrokových sazeb na konci letošního roku vrátí do hry, bude záviset na tom, zda Fed na zářijovém zasedání bilanci rizik vyhodnotí jako vyrovnanou.

Pokud jde o nastavení úrokových sazeb ve Spojených státech, vody již včera rozvířil člen FOMC Dudley, který prohlásil, že zářijové zvýšení úrokových sazeb je stále možné a že trhy tuto možnost podceňují. Podle jeho slov se již blíží bod, kdy bude zvýšení sazeb vhodné. Podle ekonomů SG je však spíše pravděpodobné, že úrokové sazby zůstanou letos beze změny. Trh letošnímu zvyšení sazeb dává šanci 40 %.

Kurz eura si včera vůči americkému dolaru připisoval zisky. Náladu mu vylepšil německý Zew index, který se v srpnu vzpamatoval z brexitového šoku a opět rostl. Ve výhledu za šest měsíců se odpoutal od svého tří a půl letého minima a si polepšil o více než sedm bodů na 0,5 bodu. Kurz USD/EUR si tak v průběhu dne připsal téměř 1 %, když se vyšplhal až na hladinu 1,132 USD/EUR. Náladu mu však schladil člen FOMC Dudley, který varoval, že zářijové zvýšení sazeb ve Spojených státech je stále možné. Euro pak část svých zisků umazalo, i tak ale skončilo ve srovnání s pondělním obchodováním o 0,7 % výše (1,126 USD/EUR).

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.