Zápis z FOMC bude zveřejněn zítra, ale spekulovat se bude už dnes

11.10.2016 08:25 | fa ra | Diskuze

Slabý dnešní ekonomický kalendář bude vytvářet prostor pro spekulace ohledně obsahu zítřejšího zápisu z jednání FOMC. Diskuze je o tom, jak moc je FOMC rozděleno a na jakých tématech se názorové tábory rozcházejí.

Foto: Web4Trader

ZEW poklesne v důsledku špatné nálady na finančních trzích

Index ZEW by dnes mohl o něco poklesnout. Tento pokles by ovšem neměl reflektovat vývoj reálně aktivity, protože ZEW šetří mezi účastníky finančního trhu. Tento indikátor se tedy v současné době rozchází od údajů indexů Ifo či PMI, které naopak sbírají odpovědi mezi manažery v reálné ekonomice.

Pondělní údaje jely na pozitivní vlně; libra hlouběji pod 30 CZK

Včerejší evropské údaje vyznějí souhrnně velmi pozitivně. Ráno tuto vlnu započala data o německém obchodu, která překonala očekávání. Vyšší přebytek bilance zahraničního obchodu i běžného účtu jde na vrub velmi dobré exportní výkonnosti německého hospodářství. Obavy, jestli náhodou importy díky silné domácí poptávce nevykáží vyšší dynamiku, se ukázaly jako liché. Průmyslová produkce v Itálii pak doprovodila dobré výsledky z minulého týdne v Německu a Francii a potvrdila, že průmyslová produkce za celou eurozónu ve středu z definice také dosáhne dobrého výsledku. I přes tyto dobré zprávy euro vůči dolaru ztrácelo. Za celý den jeho kurz oslabil o 0,5 %. Finanční trhy tak pravděpodobně korigovaly páteční reakci na americká data z trhu práce.

Euroskupina včera uvolnila Řecku 1,1 mld. EUR, ale na zbývajících 1,7 mld. EUR z poslední tranše si bude muset počkat na hodnocení podle zářijových dat. Rozhodnuto bude na dalším setkání euroskupiny 7. listopadu.

Včera také pokračovaly slovní přestřelky ohledně toho, kdo bude zastávat jakou pozici při jednávání ohledně ochodu VB z EU. Kurz libry na to reagoval dalším oslabováním. Ve srovnání s českou korunou se pak po prvotním pokusu v pátek propadl ještě hlouběji pod 30 CZK/GBP.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.