Zámořské indexy smíšeně, technologie pod taktovkou Applu a Amazonu (-3,6%) výrazněji ztrácí

21:55 | E V | Diskuze

Americké akciové indexy aktuálně vykazují smíšenou bilanci, když v zeleném figuruje tradiční index Dow Jones (+0,4%), mírný růst si připisuje i širší index S&P500 (+0,1%).

Ilustrativní obrázek
Foto: Public Domain

Naopak hlubší ztráty vykazují technologie, když referenční index Nasdaq odepisuje 1,1%, tlačený dolů technologickými giganty – Apple (AAPL) i Amazon (AMZN) oslabují o 3,6% a nadále tak testují důvěru investorů po nedávných nepřesvědčivých výsledcích. Tržní hodnota obou společností se vrátila pod psychologickou metu 1 bilion USD. Applu současně nesvědčí zpráva o nižších než očekávaných prodejích „budgetového“ telefonu XR, vedoucí k rušení dodatečné výroby dané řady.

 Z „klubu FAANG“ se nedaří ani dalším entitám – ztráty vykazují Facebook (FB -1,5%), Alibaba (BABA -1,7%) i Alphabet (GOOG, GOOGL -2,4%). Po zvýšeném doporučení se pak okolo nuly nachází pouze internetový poskytovatel videoobsahu Netflix (NFLX).

Právě informační technologie (-0,9%) stojí v popředí sektorových poklesu v rámci S&P500. Ještě hůře si stojí segment komunikačních služeb (-1,1%), který je srážen poklesem Alphabetu a provozovateli sociálních sítí Facebook (FB) a Twitter (TWTR). Naopak slušný růst vykazují reality (+1,5%) i elektrárenské společnosti (v souhrnu +1,5%).

Tento týden bude bohatý na události a lze tak očekávat i pokračující zvýšenou volatilitu. Index „strachu“ VIX se vrátil nad hladinu 20 bodů (+4,5%) a pravděpodobně bude okolo této hodnoty oscilovat i v dalších dnech. Zítra budou sledovány volby do Kongresu, které budou do jisté míry považované i jako pomyslné vysvědčení o dosavadní práci prezidenta Trumpa. Ve čtvrtek bude znám výstup z měnového zasedání Fedu. Přestože se tentokrát neočekává zvýšení úrokových sazeb, investoři budou sledovat doprovodný report indikující další směřování tamní měnové politiky. S ohledem na blížící se setkání čelních představitelů zemí G20 (30.11. – 1.12.), lze současně očekávat další prohlášení i nepotvrzené spekulace na téma progresu v oblasti obchodní války USA vs. Čína.

Z individuálních pohybů S&P500 firem dnes nejlepší výkonnost podávají energetické společnosti s vyšší expozicí na zemní plyn, rostoucí o 7,5% v návaznosti na předpovědi o možném brzkém výrazném ochlazení ve střední a východní části USA s potenciálním dopadem na snížení nabídky. Zemní plyn se tak posunul na nejvyšší hodnoty od začátku roku. Mírný růst zaznamenává i ropa (+0,5%). Energetické spol. EQT Corp (EQT +6,6%) a Cabot Oil & Gas Corp (COG +5,1%) tak dominují dnešnímu růstu. Mezi největšími propadlíky se naopak po nepřesvědčivých Q3 výsledcích pohybuje distributor potravin Sysco (SYY), přes 7% pak oslabuje dodavatel čipů pro Apple Qorvo (QRVO -7,1%).

Index S&P 500 +0,1 % na 2725,83 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Reality +1,8 % Komunikační služby
-1,1 %
Utility +1,5 % Informační technologie -0,9 %
Finanční sektor +1,1 % Zbytná spotřeba -0,8 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
EQT Corp (EQT) +6,6 % Sysco Corp (SYY) -9,2 %
Cabot Oil & Gas Corp(COG) +5,1 % Qorvo (QRVO) -7,1 %
Eli Lilly (LLY) +4,6 % Activision Blizzard (ATVI) -6,8 %
Loews Corp (L) +4,6 % Motorola Solutions (MSI) -5,5 %
Berkshire Hathaway(BRK/B) +4,5 % Advanced Micro Devices(AMD) -5,4 %
Zdroj:David Lamač, Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.