Zakladatel serveru MotejlekSkocdopole.com dostal údajně pokutu za manipulaci s trhem

21:26 | fa ra | Diskuze

(Aktualizováno 21:38) Zakladatel a provozovatel specializovaného zpravodajského serveru MotejlekSkocdopole.com, Miroslav Motejlek, dostal údajně od České národní banky pokutu za manipulaci s akciemi společnosti O2, píše server Ihned.cz. 

Foto: Web4Trader

Server MotejlekSkocdopole.com se zabývá insider zprávami. Jejich zneužití při obchodování na kapitálových trzích je však tvrdě trestáno. Server Ihned.cz přišel se zprávou, podle které obdržel Miroslav Motejlek pokutu za zveřejnění zprávy o možné mimořádné výplatě akcionářům. Způsob zveřejnění byl v srpnu loňského roku velmi kritizován

ČNB se zabývala šetřením této skutečnosti více než rok. Miroslav Motejlek říká, že zprávu měl podloženou o veřejně dostupné informace a hodlá se proti verdiktu ČNB bránit podáním rozkladu nebo správní žalobou.

 

Není to jediný možný případ ovlivňování obchodování na pražské burze

Již v únoru tohoto roku jsme jako jediný český zpravodajský server informovali o nezvyklé obchodní aktivitě na akciích společnosti Fortuna.

Akcie Fortuna tehdy posílily bez jakékoliv zprávy o více než 10 %. Analytici Komerční banky a serveru Patria komentovaly tehdejší pohyby takto: "Přitom však nebyla zveřejněna žádná nová zpráva," komentoval růst analytik Komerční banky Miroslav Frayer. "Bez jakékoliv zprávy raketově posílily akcie sázkové kanceláře Fortuna. Přidaly dnes 10,35 % na 97 Kč", uvedl dnes v 16:49 web Patria online.

Teprve několik hodin po uzavření obchodování byla publikována zásadní zpráva Ministerstvem financí týkající se regulace hazardu. 

Redakce W4T obdržela od zdroje z Ministerstva financí vyjádření, že zpráva nebyla do té doby publikována žádným jiným způsobem. Celou kauzou se i nadále velmi intenzivně zabýváme.

 

Zdroj:Ihned.cz, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.