Zajímají Vás investice do umělé inteligence? Nakupujte tyto akcie

12:00 | wa pe | Diskuze

Experti se vzácně shodují v názoru, že umělá inteligence v příštích letech pronikne do celé řady odvětví, kde zcela či částečně nahradí lidské zaměstnance. Společnosti, které tuto technologii vyvíjejí, čeká gigantický nový trh a růst tržeb v desítkách a stovkách procent. Které akcie budou na tomto poli přitahovat investice?

Foto: IBM

Analytici Jefferies se ve své aktuální studii zaměřili na společnosti, které dnes mají kvalitní předpoklady profitovat z rozvoje umělé inteligence v rámci takzvané čtvrté průmyslové revoluce. Označují umělou inteligenci a jednu ze složek strojového učení, takzvaný deep learning za jedno z nejdůležitějších investičních témat v příštích 3-5 letech.

Oblastí, kde již dnes umělá inteligence či její rané formy nacházejí široké uplatnění, není jen algoritmické obchodování, ale především automobilový průmysl, který se připravuje na nástup samořízených vozidel. V tomto ohledu bude podle analytiků profitovat například dodavatel automobilových součástek, společnost Delphi Automotive. Univerzálnější sázkou na umělou inteligenci potom podle Jefferies představují akcie Nvidia.

Nvidia se již na poli umělé inteligence začala profilovat jako lídr trhu s výrazným náskokem před konkurencí. Její čipy jsou používány například u osobních asistentů společností Amazon či Google, čínská Baidu je využívá pro rozpoznávání hlasu, Skype pro pokročilé automatické překlady a internetová videotéka Netflix jejich prostřednictvím vybírá pro své uživatele doporučení pro sledování mediálního obsahu.

Delphi Automotive má podle analytiků dobrou pozici na trhu s inovacemi v oblasti dopravy. Samořízené automobily se v mnohem větší míře spoléhají na elektroniku než jejich tradiční protějšky, což by mělo hrát Delphi do karet, tvrdí David Kelly z Jefferies. Delphi navíc posílila svou pozici na poli technologií pro autonomní systémy řízení svým partnerstvím s izraelskou společností Mobileye.  Jejich cílem je společně vyvinout plně autonomní systém řízení univerzálně použitelný pro vícero výrobců automobilů do roku 2019.

Dalšími společnostmi, které je třeba zmínit v souvislosti s umělou inteligencí, jsou například AMD, Intel, Qualcomm, Amazon či IBM.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.