Zájem o malé byty ve městech rapidně roste.

16:16 | E V | Diskuze

Vyžadují je zejména mladí, pořizují se také jako investice

Ilustrativní obrázek
Foto: Aspen.PR

Spojení rychlého růstu cen nemovitostí, velkého počtu singles, mladých bezdětných párů a trendu bydlení v centru města v poslední době způsobuje velkou poptávku po malometrážních bytech.

Developeři tak věnují při stavbě nových bytových jednotek nejvíce prostoru právě bytům o dispozici 1+kk nebo 1+1. Zájem o tento typ bydlení potvrzují také zástupci realitních kanceláří.

Nejdůležitější roli zde hraje lokalita

O tom, že se lidé opět navracejí z venkova do měst svědčí také nedostatek bytů především v našem hlavním městě. Důvodem je nejen úspora času, který strávíme na cestách, ale hlavně vysoká občanská vybavenost v okolí domovů. Mladí lidé oceňují zejména široký výběr specializovaných gastro obchodů, kaváren, restaurací či kulturního a sportovního vyžití.

Mezi nejprodávanější byty ve velkých městech aktuálně patří především malometrážní. Tomuto faktu také podléhá nabídka developerů, jejichž nově postavené nebo zrekonstruované garsonky či byty 1+1 jsou opravdu lákavou investicí. „Malé byty tak uzpůsobujeme tak, aby se v nich nacházelo co nejvíce úložného prostoru, aby byl každý malý kousek prakticky využit a celek působil sice útulně, ale zároveň vzdušně. Na ploše zhruba třiceti až čtyřiceti metrů čtverečních opravdu lze vytvořit luxusní a naprosto vyhovující bydlení, o čemž svědčí i náš poslední projekt, Terasa Lavande na Vinohradech,“ říká Serge Mayer z developerské společnosti Acord Invest.

Investice, která se vyplácí

Právě byty o dispozici 1+kk nebo 1+1 nyní nejvíce lákají investory a není se čemu divit. Pořizovací cena není až tak vysoká a při stabilním růstu tržního nájemného je potenciál malometrážních bytů opravdu lákadlem. „Při aktuální situaci zejména v Praze je koupě malého bytu samozřejmě atraktivní investicí nejen díky rychlé likviditě. Vytváří ideální řešení především pro mladé páry nebo singles, kteří tak nacházejí spojení stylového bydlení v centru města a zároveň skvělé investice do budoucnosti, jelikož pořizovací cena není tak vysoká a malé byty se nejlépe pronajímají,“ říká Jiří Švec z Evropa realitní kanceláře.

Zdroj:Petr Jarkovský, ASPEN.PR s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Přes 80 miliard korun se v roce 2019 investovalo do komerčních realit v Česku

Ilustrativní obrázek

Rodinné domy musí být od ledna energeticky úspornější.

Ilustrativní obrázek

Přípravy na stáří Češi podceňují. Čtvrtina si nespoří ani neupravuje bydlení

Ilustrativní obrázek

Ranní restart 21.2.2020

Ilustrativní obrázek

Panelové byty jsou stále v kurzu

Ilustrativní obrázek

Na překvapivý krok ČNB zatím reagovala jen část trhuČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurt otevřel oslabený

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy padají; sledované indexy už klesly o více jak 10 % z nedávných maxim

Ilustrativní obrázek

Index Dow Jones uzavřel čtvrteční seanci silnou ztrátou -4,43%.

Ilustrativní obrázek

Koruna aneb První případ nakažení koronavirem u nás

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy převážně oslabují: včera byl počet nově nakažených po světě poprvé vyšší jak v Číně

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.