Z nuly na 4 mld. půjčených peněz za tři roky

19:39 | Redakce W4T | Diskuze

Online P2P služba Zonky aktuálně hlásí přes 20 tis. investorů, kteří zafinancovali již 27 tisíc půjček. Za 3 roky od vzniku Zonky si lidé půjčili přes 4 mld korun.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

„V dubnu minulého roku investoři půjčovali měsíčně 50 milionů korun, dnes je to téměř 300 milionů korun měsíčně. Z hlediska objemů Zonky narostlo 6x a roste dál. Tržně dosahujeme 3 % trhu se spotřebitelskými úvěry, což je velikost menší banky,“ říká Pavel Novák, ředitel služby.

Služba má ambici dosáhnout 10% podílu na trhu a nevylučuje ani případnou expanzi. V současné době má Zonky 160 zaměstnanců, přičemž 1/4 z nich pracuje v IT.Svůj růst podporují technologickými inovacemi a důrazem na marketing a klientský servis. „Díky technologiím zrychlujeme vyřízení půjčky. Právě před měsícem jsme například vydali mobilní aplikaci, kterou si od té doby stáhlo už přes 11 tisíc,“ vysvětluje Novák. Aplikace umožňuje investovat doslova na jeden klik. Vstup do ní do aplikace je možné zabezpečit pomocí PINu, otisku prstu (TouchID) nebo snímku obličeje (FaceID). Upozornění na nové půjčky je možné si nechat zasílat i na chytré hodinky a investici provést přímo z nich.

„Záleží nám na tom, aby klient nemusel na nic dlouho čekat a služba pro něj byla jednoduchá a přívětivá. Dle našeho průzkumu by 8 z 10 našich klientů Zonky doporučilo svým kamarádům,”doplňuje Novák.

Zonky také významně popularizuje fintech oblast široké veřejnosti. Po celé ČR vede interaktivní workshopy o jednoduchosti investování díky technologiím, nyní v době prázdnin vyráží diskutovat s lidmi například na koupaliště. „Našim cílem je, aby téma investování bylo mezi lidmi tak běžné jako konverzace o počasí. Chceme, aby si lidé uvědomili, že díky Zonky nemusí mít na účtu statisíce, aby mohli investovat. U nás mohou investovat částky už od 200 korun,“ dodává Pavel Novák, který se stal ředitelem Zonky před rokem a půl.

Zdroj:Zonky
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

ESSOX nabízí vyřízení půjčky na spotřební zboží pomocí SMS

Ilustrativní obrázek

Vánoční dárky: třetina lidí si na ně půjčuje, 5% je nekupuje vůbec

Ilustrativní obrázek

Jak mohou studenti získat peníze na studium?

Ilustrativní obrázek

Tisíce lidí investují přes mobilní aplikaci Zonky

Ilustrativní obrázek

FAEI: Berňák si došlápl na Airbnb, na řadě je služba ZonkyČti více
Ilustrativní obrázek

Pravidelný komentář J&T BANKA

Ilustrativní obrázek

Indexy v USA v závěru týdne posílily

Ilustrativní obrázek

Pražská burza posílila po 4. v řadě

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza roste

Ilustrativní obrázek

Jako za války. Co způsobil koronavirus a jak rozhýbat ekonomiku?

Ilustrativní obrázek

Pražská burza v úvodu posiluje

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.