Yahoo! vytvořilo komisi, která má pomoci s jeho záchranou

12:11 | fa ra | Diskuze

Americká internetová společnost Yahoo (YHOO) vytvořila komisi, která posoudí strategické možnosti firmy, včetně prodeje některých aktivit. Firma se už delší dobu potýká s problémy a generální ředitelce Marisse Mayerové se ani po více než třech letech ve funkci nepodařilo dosáhnout obratu v hospodaření podniku.

Foto: Public Domain

Cena akcií Yahoo od začátku loňského roku klesla o více než 40 procent, což zvyšuje tlak na zlepšení výsledků ze strany akcionářů.

Firma již dříve signalizovala, že strategické alternativy by mohly zahrnovat i prodej jejích klíčových internetových aktivit. Do těch patří například webový vyhledávač či elektronická pošta. Tento týden firmu Yahoo k vyčlenění asijských aktivit a prodeji klíčové divize vyzvala společnost Starboard Value, která patří mezi její akcionáře.

Internetový podnik dnes potvrdil, že uvažuje o vyčlenění podílu v největším čínském internetovém prodejci Alibaba. "Oddělit podíl v Alibabě od provozních aktivit Yahoo je nezbytné pro maximalizaci hodnoty pro naše akcionáře," uvedla šéfka podniku Marissa Mayerová.

Společnost Yahoo dnes uvedla, že nová komise doporučí jakoukoliv transakci, která bude podle jejího názoru v nejlepším zájmu podniku i jeho akcionářů. Firma již začátkem února oznámila, že plánuje prodej některých svých patentů, nemovitostí a dalších aktiv, kterým chce získat jednu až tři miliardy dolarů (zhruba 24 až 73 miliard Kč). Potvrdila také, že zruší zhruba 1700 pracovních míst, což odpovídá asi 15 procentům její celkové pracovní síly.

Podnik se v loňském čtvrtém čtvrtletí propadl do ztráty 4,4 miliardy dolarů (107 miliard Kč) po zisku 166 milionů dolarů o rok dříve. Čtvrtletní tržby podniku meziročně klesly o 15 procent. Yahoo patří ve svém oboru k průkopníkům a na konci 90. let to byl dominantní poskytovatel e-mailových účtů zdarma. Firmu ale později dohnala a nakonec i předehnala konkurence.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.