Yahoo se pouští do světa kryptoměn, z trhu mizí spekulanti sázející na pokles a druhá šance pro Bitcoinové ETF

11:44 | Redakce W4T | Diskuze

Internetový obr Yahoo nově spouští obchodování s kryptoměnami, spekulanti na pokles začínají vyklízet své pozice, americký regulátor SEC se chystá přezkoumat všech devět nedávno zamítnutých žádostí o schválení Bitcoinových ETF a londýnská International Currency Exchange vydává globální platformu pro obchodování s kryptoměnami jménem Bakkt. Svět kryptoměn zaznamenal v poslední době mnoho převážně pozitivních zpráv.

Ilustrativní obrázek
Foto: Namecoin

Bitcoinové futures kontrakty spekulující na propad ceny byly minulý týden na historicky nejnižších hodnotách, což by mohlo indikovat dlouho očekávanou změnu trendu kryptoměnového trhu. Podle dat americké Komise pro termínované obchodování s komoditami (CFTC) byl počet kontraktů spekulujících na pokles Bitcoinu pouze 1266, což je nejnižší číslo od prosincového uvedení na trh.

„Tato reakce spekulantů je s největší pravděpodobností připisována blížícímu se rozhodnutí americké Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC) ohledně schválení prvního Bitcoinového ETF společnostmi CBOE a Van Eck, jemuž se připisují vysoké šance na úspěch. Dále také silnou podporou investorů, která drží Bitcoin nad hladinou 6000 USD,“ vysvětluje Jiří Karpják, analytik Kryptofondu.

Finanční giganti vstupují na kryptoměnový trh

Jeden z největších maloobchodních operátorů směnných kurzů na světě s obratem přes 1,8 miliardy dolarů, londýnská International Currency Exchange (ICE) vydává globální platformu pro obchodování s kryptoměnami jménem Bakkt. Na budování projektu se podílely například firmy jako Microsoft, Starbucks či BCG. Mnoho investorů a nadšenců do kryptoměn věří, že právě Bakkt je novým palivem pro nastartování býčí nálady na kryptoměnových trzích.

ICE sdružuje více než 10 tradičních burz po celém světě včetně např. New York Stock Exchange (NYSE), což by mohlo přivést do Bitcoinu a dalších kryptoměn “novou krev” v podobě institucionálního kapitálu. Díky svému institucionálnímu základu bude Bakkt plně podléhat americké federální regulaci.

Bitcoinové ETF mají druhou šanci

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) oznámila, že se chystá přezkoumat všech devět nedávno zamítnutých žádostí o schválení burzovně obchodovaných fondů (ETF) společnostmi Proshares, GraniteShares a Direxion. Ty byly zamítnuty z důvodu nesplnění požadavků směřujících proti podvodům a manipulacím. Přesné datum stanovení rozhodnutí ovšem nebylo specifikováno. Trhy na tuto zprávu zareagovaly mírným růstem. Většina analytiků se však domnívá, že konečné stanovisko SECu se tímto nezmění.

„Přezkoumání můžeme I přesto považovat za pozitivní signál do budoucna, jelikož to poukazuje na fakt, že SEC není jednoznačně přesvědčen o zamítnutí ETF, čemuž například nasvědču je I fakt, že jeden z členů komise, konktrétně komisařka Hester M. Pierce, vyjádřila jednoznačný nesouhlas s rozhodnutím o zamítnutí ETF bratří Winklevossových,” říká Petr Hotovec, analytik Kryptofondu.

Yahoo se pouští do světa kryptoměn

Yahoo finance nově spouští obchodování s kryptoměnami Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC). Mimo to poskytuje sledování statistik a vývoje grafů kryptoměn Bitcoin Cash (BCH), Ethereum clasic (ETC) či EOS. Značná část kryptoměnové komunity se k této události vyjádřila se slovy, že je to důležitý krok vpřed pro globální adopci kryptoměn.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Bitcoin se dostává do puberty. Dnes slaví desáté narozeniny

Ilustrativní obrázek

Expobank obchodující s Bitcoinem vzbuzuje smíšené reakce

Ilustrativní obrázek

Trable výrobců grafických karet kvůli kryptoměnám

Ilustrativní obrázek

Expobank CZ spouští první bankovní účet v Evropě s možností obchodovat s Bitcoiny či investovat do start-upů

Ilustrativní obrázek

The Wall Street Journal spustil vlastní kryptoměnu, Bitcoin zažívá „únavu z prodeje“ a Gemini vytvořila první zcela regulovanou kryptoměnu

Ilustrativní obrázek

Jak vidí instituce a retail aktuálně kryptosvět?Čti více
Ilustrativní obrázek

Americké indexy v pátek v kladném teritoriu

Ilustrativní obrázek

Pražská burza zakončila týden růstově

Ilustrativní obrázek

V roce 2019 posílí česká koruna, zdraží komodity a uspějí nové startupy

Ilustrativní obrázek

Pražská burza v plusu

Ilustrativní obrázek

Asijsko - pacifické indexy posílily po nadějných zprávach ohledně vyjednávání mezi USA a Čínou

Ilustrativní obrázek

Americké indexy obrátily do zelených čísel.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.