XAU / USD – technický výhled. Dvojice se blíží k vrcholu trojúhelníku

17:33 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Vzácný kov pokračuje uzavřen v symetrickém vzoru. Dvojice XAU / USD se blíží k vrcholu trojúhelníku a zlom je očekáván již brzy. Kov ukončil minulý týden o -1,33% níže a začal tento týden s pozitivní svíčkou vstříc zasedání FOMC.

Z konsolidace u tohoto páru během posledních několika týdnů, která vypadala jako trojúhelník - pokračující vzor - se nyní stává klesající trojúhelník. To je typicky medvědí vzor, bez ohledu na to, zda se objeví v uptrend nebo sestupný trend. Co však naznačují je, že po velmi agresivní rally v posledních dvou týdnech, můžeme konečně vidět asi správný retracement. To by také mohlo být potenciálně delší odvrácení dlouhodobého trendu, i když v této fázi pro to nevidíme žádný důkaz a proto to budeme brát jako retracement. S ohledem na tuto skutečnost je další klíčovou úrovní podpory pro žlutý kov, a tudíž potenciální zvrat, 1.300 $. To je významná úroveň, protože se shoduje s dlouhodobým vzestupným trendem. Pod ní máme 200-SMA, které se také zhruba shoduje s předchozí úrovní rezistence. V tomto okamžiku, to vypadá jako nejpravděpodobnější bodu obratu pro pár, i když je to samozřejmě v této fázi jen odhad. Když  dojde k náznaku zvratu, nižší časové rámce by měly poskytnout lepší vodítko.

XAU/USD

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.