Warren Buffett nakupuje akcie General Motors a telekomunikačního giganta AT&T

10:14 | wa pe | Diskuze

Buffettova holdingová společnost Berkshire navyšuje celkový objem spravovaného kapitálu, zvyšuje svůj podíl v General Motors a prodává akcie Wal-Mart.

 

Berkshire Hathaway BRK.B,  BRK.A Warrena Buffetta navýšila ve třetím čtvrtletí hodnotu jí spravovaného kapitálu na 127,41 miliardy USD z 107,18 miliardy USD ve druhém čtvrtletí. Navýšení je výsledkem nákupu akcií AT&T Inc. (T) a posílením její pozice v General Motors Co. (GM), jak uvádí data regulačního úřadu. K 30. září vlastnila holdingová společnost Berkshire akcie AT&T v hodnotě 59,3 milionu USD, když ještě k 30. červnu nevlastnila byť jen jedinou akcii tohoto telekomunikačního giganta. Podíl Berkshire v GM se zvýšil z 41 milionů akcií na 50 milionů akcií. Akcie AT&T ztratily během třetího čtvrtletí 8,3 % své hodnoty a akcie GM si nevedly o nic lépe se ztrátou 9,9 %, přičemž index S&P 500 klesl v uvedeném období o 6,9 %. Co se týče dalších kroků holdingu, Berkshire snížil svůj podíl ve Wal-Mart Stores Inc. WMT z 58,3 milionu akcií na 56,2 milionu akcií. Akcie diskontního maloobchodního prodejce prodělaly ve třetím čtvrtletí pád o 8,6 %.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.