Warcraft: První střet zachraňují před osudem kasovních propadáků návštěvníci kin v Číně. Akcie Activision Blizzard posilují

01.07.2016 10:45 | wa pe | Diskuze

Nový film studia Universal Warcraft: První střet se u návštěvníků kin i kritiků v USA nesetkal právě s nejlepším přijetím, přesto finančně nepropadne. Překvapivého úspěchu se dočkal na čím dál tím důležitějším trhu, v Číně.

Foto: Public Domain

 

Fantasy film natočený podle celosvětově známé série počítačových her studia Blizzard se měl stát kasovním trhákem, místo toho však v kinech v USA vydělal od svého uvedení 10. června pouze 24,2 milionu USD a na portálu Rotten Tomatoes se dočkal hodnocení 30 %.   

Film popisující první střet orků a lidí v magickém světě Azeroth však našel své oddané fanoušky v Číně, kde jen v prvním týdnu po svém uvedení do kin vydělal 65,1 milionu USD a 12. června se již celkové tržby pohybovaly na čísle 156,8 milionu USD. O důležitosti, kterou bude hrát v budoucnu vkus čínského diváka, svědčí i porovnání dosavadních celosvětových a čínských tržeb. Zatímco v pondělí 26. června činily celosvětové tržby 412,6 milionu USD, Čína samotná se s 219,7 miliony USD postarala o více jak polovinu celé částky.

Vzhledem k finanční náročnosti produkce filmu, rozpočet činil 160 milionů USD, je jasné, že bez čínského úspěchu by se nyní producenti museli vyrovnávat s těžkými ztrátami, doby kdy bylo nutno vyhovět především vkusu diváka v USA jsou však očividně pryč. 

Akcie Activision Blizzard včera posílily o 4,2 % na 39,63 dolaru.

 

 

 

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.