Walmart si nechává patentovat autonomní robotickou včelu

11:28 | wa pe | Diskuze

Společnost Walmart si podala žádost o patent na robotickou autonomní včelu, která by měla plnit funkci opylovacího drona v zemědělství.

Ilustrativní obrázek
Foto: Maciej A. Czyzewski

Albert Einstein údajně prohlásil, že „pokud by včely zmizely z povrchu země, člověku by zůstaly pouhé čtyři roky života.“ Vzhledem ke klesající světové populaci včel získává jeho výrok na tíživé aktuálnosti. Walmart se rozhodla vyslyšet varování biologů a zamědělců, namísto programu na záchranu včel však vyvíjí jejich robotickou náhradu. K navigaci by drobné drony využívaly soustavu kamer a senzorů. Díky autonomnímu systému řízení navíc nemusejí být pod neustálým dohledem obsluhy.

Robotické včely ale nejsou jediným patentem v oblasti zemědělství, který si Walmart v poslední době podala. Další její drony by měly být schopny monitorovat poškození plodin či aplikovat pesticidy. Ve výsledku by tyto technologie měly přinést úsporu nákladů a zvýšit efektivitu zemědělství. Pro největší maloobchodní řetězec v USA by navíc měly představovat zvýšení kvality prodávaných potravin.

zdroj: National Geographic

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.