Wall Street zakončila v záporu a přerušila několikadenní růsty, nejvíce klesaly technologie

07:49 | Redakce W4T | Diskuze

Americké akciové trhy uzavřely v záporu a přerušily tak několikadenní růsty. To platí zejména u širokého indexu S&P 500, který ukončil pětidenní růstovou sérii a odepsal 0,56 % na hladinu 2888,80.

Ilustrativní obrázek
Foto: Butz.2013

Po čtyřdenních růstech v řadě oslabil také bluechipový DJIA, konkrétně o 0,35 % na 26062,12. Poklesům však vévodily technologie, což bylo patrné nejen na vývoji technologického Nasdaqu, jenž poklesl o 1,43 % na 7895,79, ale rovněž v rámci indexu S&P 500, kde technologické odvětví zaznamenalo největší ztráty (-1,4 %).

Z jednotlivých titulů tak zmiňme např. internetového obchodníka Amazon, jehož akcie poklesly o 3,1 % poté, co list The Wall Street Journal uvedl zprávu o vyšetřování společnosti ohledně údajné korupci. Akcie sociální sítě Twitter oslabily dokonce o 4,2 % na 28,9 USD, když mohla negativně zapůsobit snížená cílová cena z 23 USD na 21 USD ze strany brokerského domu MoffettNathanson.

Na opačném pólu se pohybovaly realitní sektor (+0,5 %) a sektor nezbytné spotřeby (+0,4 %). Průmyslové odvětví se sice jako celek pohybovalo kolem nuly, nicméně v jeho rámci se dařilo aerolinkám (+0,5 %) a kapitálovému zboží (+0,2 %; zde rostly např. akcie výrobce těžké techniky Caterpillaru o 0,9 %).

Nicméně negativní sentiment přeci jen převážil, když nervozitu na trhy mohly přinášet údajné úvahy o zavedení dalších cel na čínské zboží ze strany USA. Sentiment nevylepšilo ani makročíslo v podobě newyorského výrobního indexu. Průmyslová aktivita v této oblasti totiž v září meziměsíčně poklesla a skončila pod odhady analytiků.

Zdroj:Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.