Wal-Mart využije snížení daní k navýšení platu svých zaměstnanců

18:30 | wa pe | Diskuze

Největší maloobchodní řetězec na světě, americká společnost Wal-Mart Stores, zvedne svým zaměstnancům v USA nástupní hodinovou mzdu na 11 dolarů (233 Kč) a přidá jednorázový bonus.

Ilustrativní obrázek
Foto: Public Domain

Ten může dosáhnout až 1000 USD (přes 21.000 Kč). Firma tak podle svého dnešního oznámení reaguje na snížení firemní daně, které koncem loňského roku prosadil prezident Donald Trump. Sazba daně se snížila na 21 procent z původních 35 procent.

Opatření se od února dotkne více než jednoho milionu lidí, které společnost v USA zaměstnává. Jednorázový hotovostní bonus bude odstupňován v závislosti na délce pracovního poměru. Firma také plánuje rozšířit benefity pro zaměstnance na mateřské a rodičovské dovolené.

Wal-Mart v roce 2015 zvýšil minimální hodinovou mzdu na devět dolarů a v následujícím roce těm, kteří prošli interním školením, přidal jeden dolar na hodinu. Zvýšení minimální mzdy v době nízké nezaměstnanosti by také mělo firmě pomoci najít nové pracovníky. Míra nezaměstnanosti je teď v USA na 4,1 procenta a podniky těžko hledají zaměstnance.

Díky daňové reformě teď Wal-Mart může na daních ušetřit stamiliony dolarů. Firmu, jejíž tržní hodnota aktuálně dosahuje 295 miliard dolarů, přijdou bonusové platby asi na 400 milionů dolarů.

Wal-Mart je v USA další z řady velkých firem, které chtějí část peněz ušetřených díky daňové reformě vyplatit zaměstnancům, uvedla agentura Reuters. Konkurenční Target oznámil zvýšení minimální mzdy na 11 dolarů na hodinu už v listopadu, do roku 2020 hodlá minimální hodinovou mzdu zvýšit na 15 dolarů. Banka Wells Fargo a telekomunikační společnost AT&T slíbily růst mezd nebo bonusy.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.