Vzrostou akcie společnosti Michael Kors v příštím roce o 30 %?

13:44 | Miloš Kotek | Diskuze

Michael Kors je zpátky ve hře jak u zákazníků, tak u Wall Street. Nové ambiciózní plány neunikly pozornosti investorů. Po propadu akcií společnosti obchodované v New Yorku v minulém roce o 50 % nyní vzrostla cena akcií o více než 40 % na současných 57 USD za akcii.

Foto: Public Domain

 

Společnost Michael Kors Holdings (KORS), se specializuje na výrobu kabelek a módního oblečení. Společnost založil nepřekvapivě designér Michael Kors, po kterém nese své jméno. I když společnost v minulých letech nerostla, jak se předpokládalo, současné hospodářské výsledky překvapily a byly lepší než za poslední tři čtvrtletí. Společnost těží z uvedení nového designu, rozšíření produktových řadách svých výrobků a pečlivého dohledu nad výší podnikových zásob. V letošním roce byla spuštěna největší obnova sortimentu kabelek, zaměřená na nové velikosti, tvary, barvy a textury z nových materiálů. Společnost se sídlem v Londýně předpokládá, že se jí podaří udržet dynamiku růstu. Společnost se nově zaměřuje na pánské oblečení, obuv a zvyšování přítomnosti na trzích v Evropě a Asii, které dohromady přináší asi 25 % jejích prodejů.

Nové ambiciózní plány neunikly pozornosti investorů. Po propadu akcií společnosti obchodované v New Yorku v minulém roce o 50 % nyní vzrostla cena akcií o více než 40 % na současných 57 USD za akcii. V porovnání s tím klesla výkonnost indexu S&P 500 o 3 %. Analytička společnosti Topeka Capital Markets, Dorothy Lakner, která se specializuje na oděvní maloprodeje, však považuje stále akcie společnosti KORS za podhodnocené. Předpokládá, že nové produkty společnosti i nárůst spotřebitelských výdajů způsobí během následujícího roku růst akcií o 30 % na 75 USD.

Současný poměr P/E společnosti KORS je na úrovni 13. V příštím roce by se poměr P/E mohl zvýšit na 15, což při současném zisku na akcii ve výši 5 USD odpovídá ceně akcie ve výši 75 dolarů. Nejbližší konkurent - společnost COH má P/E na úrovni 18, takže KORS je vůči svému konkurentu relativně podhodnocená. Konsensus analytiků odhaduje zisk na akcii KORS ve výši 4,56 USD. Dorothy Lakner předpokládá EPS na úrovni 5 dolarů, protože se domnívá, že dojde k masivnímu nárůstu prodejů a ziskovosti. Konsensus analytiků také předpokládá další růst.

 

 

Zdroj: bigcharts.com

Společnost Michael Kors působí ve třech divizích: maloobchod, velkoobchod a licencování. Maloobchod provozuje 857 butiků po celém světě a ve třetím čtvrtletí se maloobchod podílel 52 % na celkových příjmech společnosti. Velkoobchodní divize, která prodává prostřednictvím obchodních společností, jako je Nordstrom (JWN) a Macy´s (M) přispívá 44 % příjmů zbytek je od licencování. Společnost ve čtvrtém čtvrtletí vykázala příjmy ve výši 1,4 miliardy dolarů a zisk 295 miliónů, neboli 1,59 dolaru na akcii. To je mnohem víc, než analytici, kteří očekávali 1,46 USD na akcii. Průměrná výše ročního růstu příjmů je 6,3 %. Společnost v posledním čtvrtletí vynaložila 200 miliónů dolarů na zpětný odkup 4,7 miliónů akcií.

Společnost Kors předpokládá příjmy v tomto roce ve výši 4,65 miliardy USD, což oproti roku 2015 má být nárůst o 6,5 %. Zisk na akcii má být mezi 4,38 až 4,42 USD. V minulém roce to bylo 4,28 USD na akcii. Růst má být zajištěn silnými výsledky v dovolenkové sezóně, nabídkou nových produktů a růstem prodejů online.

Společnost předpokládá, že v roce 2016 vygeneruje tok volné hotovosti ve výši 600 miliónů dolarů, což by měl být nárůst o 7 % oproti minulému roku. Nárůst volné hotovosti má dosáhnout 400 miliónů dolarů. Společnost předpokládá růst příjmů ve výši 5 až 6 % a růst zisků mezi 3 až 4%. Provozní zisk by mohl dosáhnout 1 miliardy USD.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.