Vzpomínalo se na Václava Havla, který byl a je symbolem pro celý svět

17:42 | E V | Diskuze

Bývalý disident a pozdější prezident se stal symbolem svobody a demokracie nejen pro Česko, ale také pro Evropu a celý svět.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Nejen tato myšlenka zazněla na vzpomínkovém večeru v Prague Business Clubu u příležitosti sedmého výročí úmrtí Václava Havla. Mezi předními podnikateli na osobnost prvního prezidenta České republiky vzpomínali jeho kolegové, přátelé i blízcí spolupracovníci. Mezi hosty nechyběl ani bratr Ivan.

Pozvaní hosté si mimořádnou osobnost připomněli nejen jako politika, ale také jako dramatika, esejistu, filosofa a především výjimečného člověka, s jeho klady i zápory. Oceňovali nejen talent pro divadelní drama, politické schopnosti, i jeho velký smysl pro humor. Písničkář Vladimír Merta připomněl, že Havel dokázal někdy působit až jako kabaretiér, Michael Kocáb vnímal jeho humor jako velmi osvěžující.

Filozof a signatář Charty 77 Daniel Kroupa ocenil Havlovu schopnost kritické reflexe sebe sama a připomněl, že celou svou činnost budoval na mravním principu odpovědnosti. Zejména tento přístup podle Václava Marhoula, který s Havlem rovněž spolupracoval, v dnešní české politice nesmírně chybí.

„Naše společnost by si měla u příležitosti významných výročí připomínat nejen Masaryka, ale také Václava Havla, protože jeho odkaz je nezapomenutelný,“ upozornil na setkání Michael Kocáb a upozornil, že je na čase znovu pozvednout Havlův prapor a ideály. „Při státním pohřbu jeli na lafetě pouze Masaryk a Havel. Nikdo jiný si to už nezaslouží,“ upozornil Marhoul.

V rámci večera také hosté shlédli dosud nepublikované záběry z pracovního, ale především osobního života Václava Havla. Vzpomínky doprovodil svými písničkami hudebník Vladimír Merta a Jaroslav Hutka s dnes již legendární skladbou Havlíčku, Havle nebo novinkou Ovarova revoluce, kritizující současného prezidenta Miloše Zemana.

Mezi přítomnými byl také Karel Hvížďala, Tomáš Sedláček, Helena Třeštíková, Pavel Žáček, David Smoljak, Tomáš Klvaňa, Josef Baxa a další.

Zdroj:Martin Moc
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Takzvané Neobanky by i v Česku mohly získat v příštím roce první klienty

Česká republika rájem pro zahraniční investice? Státní dluhopisy se těší rekordní důvěře investorůČti více
Ilustrativní obrázek

Credit Suisse snižuje doporučení pro Lufthansu

Ilustrativní obrázek

Bill Ackman prodal akcie Berkshire Hathaway, Blackstone a Park Hotels

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy zahájily nový týden růstem

Ilustrativní obrázek

Zámořské akcie v závěru seance posílily

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k bankrotům významných společností

Ilustrativní obrázek

Německý DAX v závěru týdne oslabuje

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.