Vzestup kurzu amerického dolaru téměř u konce

10:41 | Swissquote Ltd | Diskuze

Tradeři s USD se od posledního zasedání soustředí na tahouny mimo americké hospodářské ukazatele a politiku Fedu (DB, brexit).

Foto: Barta IV

Nad očekávání dobré americké výsledky a jestřábí vyjádření Fedu podpořily názor, že v prosinci může přijít zvýšení sazeb o 25 zb. Lacker z Richmondu i Evans z Chicaga tvrdí, že existují solidní důvody pro zvýšení sazeb před koncem roku. Nevýrobní ISM, tovární objednávky a oživení vývozu podpořily zrychlení ekonomiky. Dokonce zářijová zpráva ADP o zaměstnanosti vykázala vzhledem k oslabení sektoru služeb značné zvýšení pracovních míst v soukromém sektoru, 154 tisíc oproti předešlým 177 tisícům nepředstavuje propad, jaký mnozí očekávali. Slabší NFP na 156 tisících také není nic hrozného, ale neměl by posílit pravděpodobnost zvýšení sazeb. Celkově je výsledkem výrazný nárůst očekávání prosincového zvýšení sazeb Fedu na 65% a přední část výnosové křivky stoupla. Nebyl to dramatický pohyb, aby vykolejil vysoké výnosy (tj. široký výnosový diferenciál). Nicméně aktiva s nižšími výnosy se dostala pod prodejní tlak.

V oblasti měn se JPY, CHF a GBP staly obětí rychlé likvidace. Pokud americké dluhopisy porostou, odliv bude eskalovat. Nevnímáme ale výsledky americké ekonomiky jako náznak posilování, spíš jako smíšený nejistý obrázek, který bude dál omezovat tlak na očekávání prosincového zvýšení sazeb. Růst rozvojových trhů v Asii je stále povzbudivý, ale zbytek globálního výhledu stagnuje. Kromě zpomalování globálního růstu, poklesu investic se otáčí přelom globalizace. Tento vnější tlak by měl i nadále tlumit zrychlování amerického růstu. Přes varování globálních představitelů se očekává, že snižování světového obchodu zatíží oživení rozvinutých trhů. Evropa, především Německo, je vystavena pomalému obchodu; propad GBP nyní poskytuje Velké Británii výhodu konkurenceschopnosti.

I kdyby se zvýšení sazeb Fedu plně projevilo v cenách, vlažný hospodářský výhled omezí chování úrokových sazeb. Ohledně Fedu se zdá, že se soustředí spíš na rok 2017. Podle tohoto scénáře si stále myslíme, že výnosné beta měny představují atraktivní obchod.

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.