Výsledky Netflix naznačí, kam se budou ubírat další velké technologické akcie

09:35 | Pet Bu | Diskuze

Zpráva o čtvrtletních výsledcích hospodaření, kterou v pondělí zveřejní společnost Netflix Inc (NFLX.O), může poskytnout vodítku k tomu, kam se budou ubírat těžké váhy, které jsou z velké části za rekordním růstem amerického akciového trhu, tedy akcie Facebook Inc (FB.O), Amazon.com Inc (AMZN.O) a  další.

Ilustrativní obrázek
Foto: Brian Cantoni

Velké množství velkých firem z indexu S&P 500, včetně společností Microsoft Corp (MSFT.O), Apple Inc (AAPL.O), Alphabet Inc (GOOGL.O) a Amazon.com, vykazovala v prvních dvanácti obchodních dnech roku 2018 významně lepší výsledky oproti indexu, protože investoři sází na to, že silný růst výnosů ospravedlní nejvyšší valuaci těchto technologických titulů za poslední desetiletí. Netflix, který oznámí své výsledky v pondělí po uzavření trhu, vykázal v tomto roce růst o 15% a překonal tak pětiprocentní růst indexu S&P 500.

“Netflix bude skvělým indikátorem chuti riskovat s nákupem titulů s velkou volatilitou růstu,“ řekl obchodník společnosti Wedbush Joel Kulina. Podle jeho slov jsou motory růstu společnosti Netflix velice specifické, ale pokud firma vykáže dobré výsledky, není žádný důvod k tomu, aby celý trh nemohl pokračovat v růstu.

Analytici očekávají, že technologické společnosti indexu S&P 500 vykážou ve čtvrtletí skončeném v prosinci 2017 průměrný růst výnosů na úrovni 15,9%. Výnosy firem celého indexu S&P 500 by měly kvůli nižší nezaměstnanosti a vyšším mzdám růst o průměrných 12,2%. Ve svých čtvrtletních výsledcích zveřejněných 16. 10. 2017 informoval Netflix o vyšším růstu v počtu mezinárodních předplatitelů než očekávali analytici. Odpovědí na to byl rekordně vysoký růst této akcie na premarketu před tím, než akcie Netflix následující den zase trochu ztratily.

V říjnu Netflix vůbec poprvé od roku 2015 zvýšil ceny pro americké diváky, což by mu mohlo přinést více peněz na výrobu originálního obsahu, nicméně znamená to také riziko ztráty zákazníků. Firma pro uplynulé čtvrtletí počítá s přílivem 6,3 milionu nových zákazníků, což by znamenalo, že by celkový počet předplatitelů vzrostl na skoro 115,6 milionu. Analytici předpovídají růst tržeb o 32,5% na 3,28 miliardy dolarů a růst čistého příjmu o 179% na 186,3 milionu dolarů. Výnos na akcii by měl dosáhnout 41 centů.

Facebook zveřejní své čtvrtletní výsledky 31. 1. 2018 a 1. 2. 2018 ho budou následovat Amazon.com, Apple a Alphabet. Nvidia (NVDA.O), jejíž akcie přidaly v roce 2017 celkem 81%, zveřejní své hospodářské výsledky 7. 2. 2018.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Berkshire zvýšila v Q2 podíly v Apple, US Bank, Teva, BNY Mellon a Delta

Ilustrativní obrázek

Turecké zoufalství a radostné výsledky

Ilustrativní obrázek

Paradoxy

Ilustrativní obrázek

CFO společnosti Netflix odstupuje ze své funkce

Ilustrativní obrázek

Technologické tituly nabraly vítr do zad

Ilustrativní obrázek

Akcie Facebooku zažívají volný pádČti více
Ilustrativní obrázek

Trump nařídil Komisi pro cenné papíry přezkoumat možnost pololetního systému hospodářských výsledků

Ilustrativní obrázek

Applied Materials zveřejnil výsledky za 3Q 2018, tržby i očištěný zisk na akcii nad očekáváním

Ilustrativní obrázek

Tisíce lidí investují přes mobilní aplikaci Zonky

Ilustrativní obrázek

Tržby Deere vzrostly o 36%

Ilustrativní obrázek

Pojišťovna NOVIS si vybrala IBM Cloud na expanzi svého podnikání

Ilustrativní obrázek

Unipetrol: Poslední den obchodování s právem na VH

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.