Výsledky Netflix naznačí, kam se budou ubírat další velké technologické akcie

09:35 | Pet Bu | Diskuze

Zpráva o čtvrtletních výsledcích hospodaření, kterou v pondělí zveřejní společnost Netflix Inc (NFLX.O), může poskytnout vodítku k tomu, kam se budou ubírat těžké váhy, které jsou z velké části za rekordním růstem amerického akciového trhu, tedy akcie Facebook Inc (FB.O), Amazon.com Inc (AMZN.O) a  další.

Ilustrativní obrázek
Foto: Brian Cantoni

Velké množství velkých firem z indexu S&P 500, včetně společností Microsoft Corp (MSFT.O), Apple Inc (AAPL.O), Alphabet Inc (GOOGL.O) a Amazon.com, vykazovala v prvních dvanácti obchodních dnech roku 2018 významně lepší výsledky oproti indexu, protože investoři sází na to, že silný růst výnosů ospravedlní nejvyšší valuaci těchto technologických titulů za poslední desetiletí. Netflix, který oznámí své výsledky v pondělí po uzavření trhu, vykázal v tomto roce růst o 15% a překonal tak pětiprocentní růst indexu S&P 500.

“Netflix bude skvělým indikátorem chuti riskovat s nákupem titulů s velkou volatilitou růstu,“ řekl obchodník společnosti Wedbush Joel Kulina. Podle jeho slov jsou motory růstu společnosti Netflix velice specifické, ale pokud firma vykáže dobré výsledky, není žádný důvod k tomu, aby celý trh nemohl pokračovat v růstu.

Analytici očekávají, že technologické společnosti indexu S&P 500 vykážou ve čtvrtletí skončeném v prosinci 2017 průměrný růst výnosů na úrovni 15,9%. Výnosy firem celého indexu S&P 500 by měly kvůli nižší nezaměstnanosti a vyšším mzdám růst o průměrných 12,2%. Ve svých čtvrtletních výsledcích zveřejněných 16. 10. 2017 informoval Netflix o vyšším růstu v počtu mezinárodních předplatitelů než očekávali analytici. Odpovědí na to byl rekordně vysoký růst této akcie na premarketu před tím, než akcie Netflix následující den zase trochu ztratily.

V říjnu Netflix vůbec poprvé od roku 2015 zvýšil ceny pro americké diváky, což by mu mohlo přinést více peněz na výrobu originálního obsahu, nicméně znamená to také riziko ztráty zákazníků. Firma pro uplynulé čtvrtletí počítá s přílivem 6,3 milionu nových zákazníků, což by znamenalo, že by celkový počet předplatitelů vzrostl na skoro 115,6 milionu. Analytici předpovídají růst tržeb o 32,5% na 3,28 miliardy dolarů a růst čistého příjmu o 179% na 186,3 milionu dolarů. Výnos na akcii by měl dosáhnout 41 centů.

Facebook zveřejní své čtvrtletní výsledky 31. 1. 2018 a 1. 2. 2018 ho budou následovat Amazon.com, Apple a Alphabet. Nvidia (NVDA.O), jejíž akcie přidaly v roce 2017 celkem 81%, zveřejní své hospodářské výsledky 7. 2. 2018.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Společnost Charles Schwab vydala výsledky za 4Q FY 18 nad tržní očekáváním

Ilustrativní obrázek

U. S. Bancorp zveřejnila výsledky za 4Q FY18 nad odhady

Ilustrativní obrázek

Goldman Sachs překonává za 4Q FY 18 očekávání, akcie rostou

Ilustrativní obrázek

Americkým akciím se v úvodu dnešní seance daří podle hlavních akciových indexů

Ilustrativní obrázek

Firemní výsledky pro tento týden: Zaplaví nás výsledky amerických bankovních domů

Ilustrativní obrázek

Dow Jones a S&P 500 uzavřely na červené nule, Nasdaq v mírném záporuČti více
Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z akciového trhu: Výsledky Bank of America and Goldman Sachs poslaly celý sektor nahoru

Ilustrativní obrázek

Americké akcie končí v zisku

Ilustrativní obrázek

Akcie společnosti Nordstrom oslabují po slabých tržbách během zimních svátků

Ilustrativní obrázek

Pražská burza slušně posílila díky bankovnímu sektoru

Ilustrativní obrázek

Bank of America zveřejnila výsledky za 4Q FY18 nad odhady

Ilustrativní obrázek

BlackRock vydala své hospodářské výsledky za 4Q 2018, akcie klesají o necelé procento

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.