Výrobci fotovoltaiky by se měli připravit na hrozící přesycenost trhu

24.08.2016 18:55 | wa pe | Diskuze
Foto: Blog Energía Sostenible

Výrobci solárních panelů se v posledních letech předhánějí v navyšování produkce, avšak poptávka po jejích výrobcích začíná na hlavních trzích, především v Číně znatelně slábnout, uvádí se ve zprávě agentury Bloomberg.

Čínská vláda snížila dotace pro výrobce energie ze solárních parků postavených po 30. červnu, což mělo za následek rapidní nárůst nového instalovaného výkonu ve výši 22GW v první polovině roku. Mezi společnosti, které navyšují výrobní kapacitu, řadíme především Canadian Solar (CSIQ -2,3 %) a JinkoSolar (JKS -1,2 %).  

Největší producent solárních panelů dneška, Trina Solar (TSL -0,2 %) včera zveřejnil odhad, podle kterého poklesne objem dodávek v 3Q o 7,1 %. V Yingli Green Energy  (YGE -1,7 %) očekávají dokonce 54% pokles dodávek za aktuální čtvrtletí.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.