Výrobce chytrých brýlí Vuzix v tomto roce výrazně expandoval. Jeho akcie rostou

09:41 | wa pe | Diskuze

Konkurence pro Google Glass na poli chytrých brýlí, společnost Vuzix Corp. má za sebou důležitý rok. Na jeho počátku byla nejdříve zařazena na index NASDAQ a nyní ohlašuje vstup Intelu do této technologické firmy investicí v hodnotě 25 milionů USD.

Foto: Ian Hughes

 

Mezitím společnost přesunula své výrobní aktivity do nového komplexu o výměře 2800 m² a výrazně posílila svůj cash flow. Toto s sebou sice přineslo vyšší provozní náklady a nové výzvy, její akcie však v průběhu roku stoupaly.

Produkty Vuzix jsou oceňovány jak zákazníky, tak odbornou veřejností. Mimořádně dobře si minulý rok vedly na technologickém veletrhu CES v Las Vegas, kde mimo ocenění za inovaci získaly dalších sedm cen.

Společnost navyšuje produkci svých chytrých brýlí M100 běžících na systému Android a v příštím roce uvede na trh bezdrátový headset pro virtuální realitu iWear.

Kroky Vuzixu přichází před začátkem roku, který mnozí odborníci označují pro oblast virtuální a rozšířené reality za zlomový. Očekává se, že v dalších pěti letech bude tato část trhu růst až o 75 % ročně.

Do roku 2020 by se dle odhadů mělo prodat až 21 milionů kusů elektroniky pro rozšířenou realitu, kam spadají i chytré brýlé Vuzix M100. Podstatnou část prodejů, které se zhruba odhadují až na 100 miliard USD by měli představovat firemní zákazníci s tradicí zavádění nových technologií a oblast zdravotní péče. Nižší objem prodejů se očekává v maloobchodním prodeji a mezi hráčskou komunitou.

 

Zdroj:USA Today
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.