Výnosy českých dluhopisů dál padají

14:14 | A O | Diskuze

Eurodolar konečně zažil jistou dávku emocí, a ta nebyla způsobena ničím jiným než zasedáním ECB. 

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Evropská centrální banka sice mohla zklamat část trhu tím, že nesnížila úrokové sazby již včera, avšak doprovodné prohlášení přineslo jednoznačný holubičí signál ukazující na snížení sazeb a možná i další kroky na zářijovém zasedání. Propadu eurodolaru pod hranici 1,11 pak zřejmě zabránilo jen přiznání prezidenta ECB, že mezi členy bankovní rady jsou rozdíly v názorech na to, které nástroje nasadit dříve, které později a v jaké intenzitě. Mario Draghi také tlumil obavy novinářů z recese, což euro rovněž uklidnilo.

Dnes bude pozornost upřena na americká data - konkrétně na výsledek HDP za druhý kvartál. Růst bude slabší než v první čtvrtletí, o tom není pochyb, jde jen o to jak moc. Číslo blížící se 2 % by však mohlo dolaru stačit.

Koruna včera po zasedání ECB podobně jako ostatní měny v regionu oslabovala a přiblížila se dokonce na dohled 25,60 EUR/CZK. Nakonec část této ztráty umazala. Na rozdíl od ECB totiž ČNB nejspíše už příští týden znovu potvrdí své odhodlání ponechat úrokové sazby stabilní po delší dobu. V tomto směru vyzněl i včerejší komentář jednoho z viceguvernérů, který se rovněž přiklání ke stabilitě sazeb navzdory očekávanému avizovanému snížení sazeb Fedu a pravděpodobně i ECB. 

Dluhopisový trh reagoval na ECB citlivěji a výnosy korunových dluhopisů znovu poklesly. Desetiletý výnos se dostává na úroveň podzimu 2017 a ve srovnání se začátkem letošního roku je o zhruba 70 bodů níže a mimochodem o zhruba stejný počet bodů je i pod dvoutýdenní sazbou ČNB. Implikované sazby tak indikují ještě výraznější pokles sazeb na horizontu 1-3 let. O to zajímavější proto bude nová prognóza ČNB, která by měla odkrýt modelové hodnoty, nad nimiž se bankovní rada rozhoduje. 

Zdroj:ČSOB - Dealing
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

J&T Banka: Výhled na září

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k hypotékám se záporným úrokem

Ilustrativní obrázek

J&T Banka Bond Weekly: 2/9/2019

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k prohlubování inverze výnosové křivky

Ilustrativní obrázek

J&T Banka Bond Weekly: 26/8/2019Čti více
Ilustrativní obrázek

Export švýcarského zlata do Velké Británie v srpnu dosáhl nového maxima

Ilustrativní obrázek

Dnes proběhne převážení indexů PX a CECE

Ilustrativní obrázek

Klidná seance pro asijské akcie, indické si připsaly 5 % po daňové reformě

Ilustrativní obrázek

Akcie na Wall Street zavřely smíšeně

Ilustrativní obrázek

Pražskou burzu vytáhla do plusu Erste Bank

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burze otevírá na zelené nule

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.