Investiční idea: Vymetení shortů - Delta Air Lines před hospodářskými výsledky

11.01.2017 14:40 | Miloš Kotek | Diskuze

Vymetení shortů je obchodní technika, kdy prudký růst ceny nutí obchodníky spekulující na pokles uzavírat pozice, což se projevuje dalším růstem ceny.

Ilustrační foto
Foto: Public Domain

Technicky je Delta Air Lines (DAL) v pozici, kdy při publikování hospodářských výsledků může dojít k růstu ceny a vymetení shortů. Hospodářské výsledky mají být publikovány ve čtvrtek před otevřením trhů. Analytici Wall Street konsensuálně očekávají příjmy DAL ve výši 9,35 miliardy USD, neboli 82 centů na akcii.

Počet akcií DAL prodaných na short je nyní 2,77 %. To znamená, že z celkového počtu 731,72 miliónů akcií je prodáno na short 4,87 miliónů akcií. Pokud investoři spekulující na pokles budou v důsledku dobrých hospodářských výsledků donuceni prodávat své pozice, může to vytvořit prudký růst.

Z technického hlediska se DAL nachází nad 50 denním a 200 denním klouzavým průměrem, což je prorůstové nastavení. Akcie v minulých 3 měsících prudce rostla a dostala se z úrovně 36,42 USD na současné maximum na úrovni 52,76 USD. Během růstu cena akcie vytvářela vyšší maxima a vyšší minima, což je indikací růstového trendu. Tento silný růst nyní čeká buď na potvrzení svého růstu a proražení stávající resistence, pokud budou hospodářské výsledky příznivé.

Pokud chcete spekulovat na růst akcií DAL, pak čekejte na publikování výsledků a sledujte, jestli cena prorazí resistenci na úrovni 51,74 USD nebo prorazí své letošní maximum na hladině 52,76 s vysokým obchodním objemem. Obchodní objem by měl být vyšší než jeho 3 měsíční průměr, což znamená větší než 9,17 miliónů obchodovaných akcií. Pokud cena po publikování hospodářských výsledků prorazí resistence, bude to známkou růstové tendence. Cílová cena se nachází na úrovních 55, 60 a někteří analytici uvádějí 65 a 70 USD.

Pokud cena akcie DAL neprorazí resistence, pak bude vhodné se této akcii vyhnout, nebo začít uvažovat o vstupu do spekulace na pokles. Cena by musela prorazit podporu na úrovni 48,87 USD, nebo 50 denní klouzavý průměr s vysokým obchodním objemem. Pokud by k tomu došlo, pak by cena pravděpodobně testovala hladinu 46,85 USD, případně hladinu 45 USD, nebo 200 denní klouzavý průměr na úrovni okolo 42,04 USD.

 

Zdroj:TS, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.