Investiční idea: Vymetení shortů - Bank of America před hospodářskými výsledky

11.01.2017 13:32 | Miloš Kotek | Diskuze

Vymetení shortů je obchodní technika, kdy prudký růst ceny nutí obchodníky spekulující na pokles uzavírat pozice, což se projevuje dalším růstem ceny.

Foto: Public Domain

Technicky jsou akcie Bank of America (BAC) v pozici, kdy při publikování hospodářských výsledků může dojít k růstu ceny a vymetení shortů. Hospodářské výsledky mají být publikovány v pátek před otevřením trhů. Analytici Wall Street konsensuálně očekávají příjmy ve výši 2,5 miliardy USD, neboli 20 centů na akcii.

Počet akcií BAC prodaných na short je nyní 1,3 %. To znamená, že z celkového počtu 10,5 miliardy akcií je prodáno na short 138,73 miliónů akcií.

Z technického hlediska se cena akcie Bank of America pohybuje nad 50 denním i 200 denním klouzavým průměrem. To je růstový stav. V minulém měsíci se cena pohybovala stranou a docházelo ke konsolidaci. Cena se pohybovala v rozpětí 21,77 až 23,39 USD. Pokud se cena po oznámení hospodářských výsledků za zvýšeného obchodního objemu pohne nad horní cenovou hranici, může to vyvolat další růst.

Pokud si myslíte, že akcie Bank of America porostou, počkejte se vstupem do pozice po oznámení hospodářských výsledků a poté, co cena prorazí nejbližší resistenci na úrovni 22,96, nebo prorazí letošní maximum na úrovni 23,39 USD. Podmínkou musí být vysoký obchodní objem. Velikost obchodního objemu by měla být vyšší, než tříměsíční průměr, tj. 115,27 miliónů zobchodovaných akcií. Pokud cen po oznámení výsledků vytvoří nové letošní maximum, bude to růstová cenová akce. Cílová cena se nachází na úrovních 28, 30 a některé zdroje uvádí i 33 USD za akcii.

Pokud po oznámení hospodářských výsledků cena neporoste a neprorazí směrem vzhůru, bude lepší se obchodům s touto akcií vyhnout. Pokud cena klesne pod 20 denní klouzavý průměr, nebo prorazí podporu na úrovni 21,77 USD, mohli by investoři zvážit vstup do spekulace na pokles. V případě poklesu by mohla cena testovat úroveň 50 denního klouzavého průměru na úrovni 20,77 USD. Další podpory se nachází na úrovních 20,18, 18,50 a 17 USD.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.