Výkonný ředitel Wells Fargo, John Stumpf s okamžitou platností odstupuje

12.10.2016 23:32 | wa pe | Diskuze

(Aktualizováno v 8:25, 13. 10. 2016) John Stumpf odstupuje s okamžitou platností z pozice předsedy a výkonného ředitele Wells Fargo (NYSE:WFC). Akcie v postmarketu reagují na zprávu bleskovým posílením o 2,1 %.

Foto: Justin Ruckman

Jeho pozici převezme dosavadní provozní ředitel a prezident, Tim Sloan, který se pokusí napravit pošramocenou pověst banky. Stumpf byl ve Wells Fargo činný od roku 1982 a od června 2007 stanul v jejím čele jako CEO. „Zatímco jsem byl pevně odhodlaný provést společnost tímto obdobím, rozhodl jsem se, že pro ni bude nejlepší, pokud odstoupím,“ Uvedl Stumpf ve svém prohlášení.

Ochod je zvratem štěstěny pro Stumpfa, který úspěšně provedl banku finanční krizí a vytvořil z ní jednu z předních bank. Po odhalení skandálu však čelil tlaku, aby rezignoval.

Sloan je již delší dobu považován za budoucího nástupce Stumpfa. Většinu svého života strávil ve Wells Fargo, kde pracoval s firemními a institucionálními investory. Nepracoval v retailové divizi, kde byly otevřené podvodné účty, napsala agentura Reuters.

Wells Fargo se minulý měsíc dohodla, že zaplatí 185 milionů dolarů (4,5 miliardy Kč) za urovnání obvinění, podle kterého její zaměstnanci založili bez vědomí zákazníků asi dva miliony falešných účtů, například úvěrových či spořících.

Zdroj:SA
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.