Výkonný ředitel uhelné důlní společností nazval společnost Tesla "podvodem", načež to Elon Musk zveřejnil na Twitteru

11:17 | Ne Ro | Diskuze

Šéf největší soukromě vlastněné uhelné důlní společnosti v pondělí označil výrobce elektromobilů Tesla Motors Inc. za "podvod", a sice proto, že i přes dotace zatím nevynáší zisk.

Foto: Public Domain

Odvetná reakce Elona Muska, miliardáře a výkonného ředitele společnosti Tesla, na sebe nenechala dlouho čekat. Musk odpověděl výkonnému řediteli Robertu Murrayovi z uhelné Murray Energy Corp. prostřednictvím Twitteru. Ve svém tweetu Musk napsal, že Tesla dostává v dotacích pouze "drobáky" ve srovnání s uhelným sektorem a že popírání vědy o vývoji klimatu je "skutečným podvodem".

Tato slovní rozepře mezi Murrayem a Muskem přichází v období, v němž stávající energetická politika se otřásá v základech a kdy konkurenční zemní plyn poslal nejednu uhelnou důlní společnost když už ne do krachu, tak ji alespoň donutil k drastickému omezení výroby. V tomto bodě stojí určitě za zmínku i to, že blížící se prezidentské volby v USA jen podtrhly rozdílný pohled republikánů a demokratů na federální energetickou politiku a její regulaci.

Zdroj: Bloomberg

V pondělním interview pro stanici CNBC se Murray nechal slyšet, že Tesla je zářným příkladem mnohých společností, které jen čerpají dotace prostřednictvím nastavené energetické politiky, podporované demokratickou prezidentskou kandidátkou, Hillary Clintonovou.  Murray dodal, že takováto politika znamená, že Clintonová hodlá "podporovat své přátele", než aby chránila životní prostředí, a že odstavení uhelných elektráren v USA klimatické změny beztak neovlivní. Společnost Murray Energy během léta letošního roku oznámila, že zvažuje redukovat více než 4000 pracovních míst, což znamená přibližně 80 % všech jejích zaměstnanců, a to z důvodu nízké ceny uhlí.

 

Koupě SolarCity

Minulý týden snížili analytici z Goldman Sachs své investiční doporučení na akcie Tesla Motors z "Buy" na "Neutral". Akcie Tesla Motors poklesly, když společnost Tesla pokročila ve svém plánu koupit společnost SolarCity Corp., která instaluje střešní solární panely. Někteří analytici totiž tuto koupi odsuzují a považují ji za riskantní podnik. Musk je však předsedou představenstva SolarCity a jeho bratranec, Lyndon Rive, je pro změnu jejím výkonným ředitelem.

Zákazníci, kteří si zakoupili elektromobil, mohou požádat o daňový bonus z federální daně z příjmu plus některé spolkové státy USA nabízejí ještě další bonusy, uvádějí webové stránky společnosti Tesla.

Tisková mluvčí společnosti Tesla, Alexis Georgeson, prostřednictvím emailu sdělila, že společnost Tesla ponechá Muskův Tweet "jakožto komentář". Tým Clintonové na žádost o komentář bezprostředně nereagoval.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.