Vyjádření AHS k zákazu užití lyžařských vleků a lanových drah do 12. prosince

12:12 | E V | Diskuze

Vláda ČR  v rámci několika změn v krizových opatřeních, které souvisejí s přechodem do režimu 3. stupně PES, svým usnesením č. 1262 rozhodla, že:

Ilustrativní obrázek
Foto: public

s účinností ode dne 3. prosince 2020 od 00:00 hod. do dne 12. prosince 2020 do 23:59 hod.

I. zakazuje

..

c) užití lyžařských vleků a lanových drah veřejností;

 

 

Vyjádření Libora Knota, ředitele Asociace horských středisek:

 

Usnesení vlády nás nepříjemně překvapilo. Podle dosavadních vyjádření odpovědných politiků jsme měli tento týden dokončit pravidla pro lyžařské areály do tabulky PES a v souvislosti s přechodem do stupně 3 pomalu zahájit provoz stejně jako ostatní podniky (od 3. 12. budou otevřeny obchody, hotely a služby včetně restaurací, heren, sportovišť či koupališť, zoologické zahrady, muzea a galerie). Z naší strany zákaz považujeme za politické rozhodnutí, které je ale neodůvodněné a neadekvátní.

 

Zákaz provozu lyžařských areálů nelze vnímat jinak, než jako zásadní porušení pravidel PES, které vláda označuje za závazné a předvídatelné. Desítky činností a aktivit budou od čtvrtka v rámci přechodu na stupeň 3 povoleny či rozvolněny. Vyjmutí jednoho segmentu služeb, navíc provozovaných ve venkovních prostorech, je nelogické a neodůvodnitelné, až absurdní. Nelze lidem vysvětlit, že mohou do hypermarketu, za turistikou do hor s ubytováním v hotelu, do galerie či zoo, ale nesmí použít lyžařský vlek a svézt se na lyžích po sjezdovce. Skiareály jsou maximálně připraveny zahájit bezpečný provoz.

 

Jednání o podmínkách provozu v LA v rámci PES potřebujeme dokončit co nejdříve v řádu dnů. Současně trváme na tom, že Česká republika nemá žádný důvod přistoupit na tlak některých zemí na uzavření horských středisek přes vánoční svátky. Česko nejsou Alpy, podmínky jsou u nás specifické, například podíl zahraničních návštěvníků bude u nás naprosto minimální. Jsme toho názoru, že si nemůžeme nechat vnutit zrušení provozu českých areálů jinými státy.

 

Chceme s odpovědnými představiteli státu jednat o tom, abychom pro ČR dostali v řádu dnů jasné vyjádření, že provoz lyžařských areálů bude po 12. 12. v ČR umožněn, případně bude zákaz o 1 – 2 dny zkrácen. Každý den uzavření provozu a zejména celková nejistota ohledně zahájení zimní sezóny znamená kromě ekonomických ztrát také negativní dopady na zaměstnanost nejen ve skiareálech, ale samozřejmě i v ubytovacích, stravovacích a dalších navazujících službách. Desítky tisíc zaměstnanců v horských regionech jsou nyní bráni jako rukojmí pro politická rozhodnutí, a to je podle nás nepřijatelné.

Zdroj:Tereza Syslová, AMI Communications
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články


Čti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po otevření roste

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie převážně rostly, Čína uvalila sankce na USA

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v mírných ziscích

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické akciové indexy převážně rostly

Ilustrativní obrázek

Německý DAX obchoduje na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie převážně v zeleném, ztrácela Čína

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.