Výhled na únor

09:36 | M Z | Diskuze

Co nás čeká v únoru? Domníváme se, že nejdůležitější bude nadále obchodní spor USA a Číny.

Ilustrativní obrázek
Foto: Public Domain

Jedná se bezpochyby o jeden z nejdůležitějších faktorů pro letošní rok. Právě na konci února by měl vypršet 90-ti denní termín, který byl navržen pro dosažení dohody. Budeme čekat na oznámení data, kdy by se měly setkat hlavy obou států. Teprve na takovém setkání lze očekávat podepsání jakékoliv významné dohody.

Výsledková sezóna bude v USA pokračovat, ale neočekáváme, že by se její relativně kladné vyznění mělo nějak výrazně změnit. Naopak vrcholit by měla v Evropě, kde již tolik optimismu pravděpodobně nepřinese. Důvodem jsou makroekonomická data i konkrétní faktory, které dopadají na jednotlivé sektory (např. automobilky). Jedním z faktorů bude i situace kolem brexitu, která může ovlivnit výsledky za 4Q na obě strany (předzásobení i absenci investic z důvodu nejistoty).

ČNB na svém únorovém (7.2.) zasedání pravděpodobně sazby měnit nebude. Zřejmě se dočkáme i poměrně opatrného vyznění komentáře k budoucímu vývoji vzhledem k externím faktorům. Skloňovat se bude brexit a ekonomický vývoj v Evropě.

Celkově se o vyznění února zasadí především jeho závěr, kde bychom očekávali možné setkání lídrů USA a Číny. Základní scénář je dosažení dohody, která by měla přinést na trhy uklidnění. V opačném případě bychom očekávali návrat prodejního tlaku. Pouhé oddálení by mohlo získat nějaký čas, ale trh by byl pravděpodobně nervózní a vzrostla by volatilita. Ta dle našeho názoru vzroste i v případě, kdy se bude blížit konec února a trhu nebude představen termín možného setkání obou prezidentů. Podporou mezitím by mohla být výsledková sezóna v USA. Ta evropská zřejmě moc optimismu nepřinese.

Zdroj:Milan Vaníček, J&T BANKA, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

J&T Banka Ranní přehled: 14/06/19

Ilustrativní obrázek

Ranní restart 14.6.2019

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 14.6.2019

Ilustrativní obrázek

AKCIOVÉ TRHY Denní zpráva 13.6.2019

Ilustrativní obrázek

Makro Ranní restart 13.6.2019Čti více
Ilustrativní obrázek

Alibaba navrhuje split akcií v poměru 1:8

Ilustrativní obrázek

Akcie německé aerolinky Lufthansa se utápí hluboko v červených číslech

Ilustrativní obrázek

Sektor konopí jako investice

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy převážně silnější

Ilustrativní obrázek

Německý DAX v červeném

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.