Výhled na leden

11:59 | S L | Diskuze

Leden bude nadále pod vlivem faktorů, které byly na trhu přítomny již v prosinci. Stěžejní bude zřejmě hlasování o brexitu v Británii, které je naplánováno na týden od 14.1.

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Rizikovým scénářem je tzv. tvrdý brexit, tedy neschválení dohody s EU o vystoupení. To by dle nás znamenalo především nejistotu, která by mohla přechodně až paralyzovat obchodní vztahy. Finanční trh by reagoval výprodejním tlakem.

Bezpochyby budou i v lednu probublávat informace o jednáních mezi USA a Čínou ohledně vzájemné obchodní politiky. Zde máme spíše kladné očekávání, ale i zde musíme připomenout rizikový scénář. Tím by byl neúspěch vyjednávání a další eskalace vztahů (vyšší objem zboží zatíženého vyšším clem). Rizikový scénář by měl negativní dopad nejen pro finanční trhy, ale i pro globální ekonomiku.

Na konci ledna zasedá ECB (24.1.), ale výraznější změnu v politice nelze čekat. Podobně i zasedání Fedu (30.1.) by tentokrát mělo být bez výraznějších impulzů. Investoři budou sledovat, zda centrální bankéři udrží svoje odhodlání dál zvyšovat úrokové sazby v letošním roce.

Celkově by leden mohl pro akciové trhy přinést uklidnění po výrazně výprodejovém prosinci. Avšak nezapomínáme na rizika kolem brexitu a celkově výhledu na globální růst. Jsme nadále velmi opatrní a vybíráme jen anticyklická aktiva se silným fundamentem.

Zdroj:Milan Vaníček, J&T BANKA, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

T. Mayová bude žádat Evropskou unii pouze o „krátký“ odklad brexitu

Ilustrativní obrázek

Theresa Mayová žádá o odklad Brexitu

Ilustrativní obrázek

Pražská burza mírně posiluje

Ilustrativní obrázek

CZ Ranní restart 15.03.2019Čti více
Ilustrativní obrázek

Asijsko - pacifické indexy ve středu mírně v záporu, výjimkou japonský Nikkei

Ilustrativní obrázek

Americké trhy končí s červenou nulou

Ilustrativní obrázek

Evropský akciový index STOXX 600 roste na nejvyšší úroveň od 28. září 2018

Ilustrativní obrázek

10 vlastností dobrého investora podle Michaela J. Mauboussina (2. díl)

Ilustrativní obrázek

Čerpacích stanic je nejvíc za posledních 12 let. Přibývají hlavně plničky CNG

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.