Výhled Kanady se vzhledem k odrazu cen ropy lepší

08.06.2016 08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Minulý týden budilo hodně očekávání kanadské HDP za 1. čtvrtletí, který vykázal meziročně 2,4%, když se očekávalo meziročně 2,8%. Výsledky byly ale meziročně o 0,85 lepší než ve 4. čtvrtletí. Kanadské ekonomice ulevil zvrat cen ropy. Loonie (CAD) na začátku roku prudce posílil proti greenbacku (USD). Narůstají ale obavy, že odraz cen ropy souvisí s narušením dodávek a měna během několika posledních měsíců oslabuje.

Foto: KMR Photography

Ceny ropy nejsou jediným tahounem páru USD/CAD. Myslíme si, že kanadskou měnu pomohla posílit první čtyři měsíce tohoto roku monetární politika Fedu, protože finanční trhy vyloučily zvýšení sazeb Fedu. Členové Fedu se vrátili k jestřábímu přístupu a kanadský dolar znovu devalvuje. Přesto si myslíme, že je to jen dočasné a ohledně kanadského dolaru zůstáváme býčí, protože produkce ropy by se měla obnovit, stejně jako rostoucí tlak na loonie. Holubičí pohled na Fed nás vede k pocitu, že Fed nás vede k myšlence, že trhy by se mohly znovu zvrátit k medvědímu americkému dolaru.

Monetární politika BoC by měla zůstat nápomocná

Globální nejistota dotlačila Kanadskou banku zaujmout trpělivý postoj a centrální banka na začátku minulého týdne oznámila, že sazba na viděnou se udrží na 0,5%. Náš býčí pohled na kanadský dolar je ale podmíněný. Myslíme si, že výsledky 1. čtvrtletí představují malou úlevu, protože domácí prostředí je v sázce. Podnikatelské investice například jasně strádají, budoucí příjmy zatíží bezesporu i přírodní katastrofy jako nedávné lesní požáry v Albertě.

 

Swissquote

 

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.