Výhled analytiků J&T Banky na červen

01.06.2016 20:55 | fa ra | Diskuze

Červen bude ve znamení centrálních bank a anglického referenda o setrvání v EU. ECB (2.6.) bude zřejmě bez překvapení. Dojde k faktickému spuštění dříve oznámeného zvýšení měnového uvolnění. Z tohoto důvodu se rovněž neočekávají žádné nové informace.

Foto: Images Money

Nadcházející zasedání Fedu (15.6.) bude velmi úzce sledované. Jak popsáno dříve po zápisu z předešlého zasedání se šance na zvýšení sazeb opětovně zvýšily na 35 % z původních 4 %. Náš základní scénář se zvýšením sazeb na nadcházejícím zasedání nepočítá. Očekáváme však, že trh může být nervózní a některá riziková aktiva mohou být před zasedáním velmi volatilní. Pokud se však naplní náš základní scénář, pak by riziková aktiva měla nervozitu překonat a posílit. Dolar by měl oslabit a zlato by se mohlo rovněž vrátit k růstu.

Referendum ve Velké Británii (23.6.) by dle našeho názoru mělo dopadnout nepřijetím návrhu o opuštění EU. Nicméně jistou nervozitu to zřejmě rovněž vyvolá, ale dle našeho názoru by mělo jít spíše o příležitost.
Celkově pro červen očekáváme zvýšenou volatilitu před zasedáním Fedu (15.6.) a anglickým referendem (23.6.). Při naplnění našich základních scénářů pak očekáváme kladnou reakci trhu, a proto jsme na červen pozitivní.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.