Výdaje po kontrolou. Nový způsob dodávky staveb na klíč umožňuje kontrolu díky transparentním účtům

13:58 | E V | Diskuze

Stavební společnost Wirtuuu představuje nový způsob dodávky staveb na klíč, který je již delší dobu populární v Japonsku.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Ten umožňuje mít po celou dobu stavby nebo rekonstrukce pod kontrolou vynaložené výdaje, díky platbám dodavatelům prostřednictvím transparentních účtů.

Pro všechny, kteří se v blízké době chystají stavět nebo rekonstruovat svůj domov či jiný objekt, se nabízí několik možností. Provést úpravy na vlastní pěst nebo využít služeb jednoho či více dodavatelů.  Jednou z možnosti je nechat si stavbu připravit tzv. na klíč. Odpadnou tím starosti se zařizováním a hlídáním jednotlivých stavebních profesí, které objednavatel přenechá hlavní stavební firmě. Tu lze nyní díky tomuto novému formátu kontrolovat i díky transparentnímu účtu, kde zákazník přesně vidí, kolik jednotlivé práce i materiál na stavbě stojí.

„Systém transparentní dodávky stavby je v ČR novinkou. Služba totiž umožňuje mít celou zakázku pod kontrolou, přestože zodpovědnost zůstává na straně stavební firmy. Celý systém takto vedených staveb je zcela běžný v Japonsku, kde jej vymysleli a dobře funguje. V preciznosti Japonců jsme se tak inspirovali pro vývoj tohoto systému dodávky staveb u nás. Se stavařinou máme dlouholeté zkušenosti, tento systém transparentní dodávky je však zcela nový,“ říká Jiří Bonk ze stavební společnosti Wirtuuu.

 

Jak systém transparentní stavby funguje?

Stavební společnost pracuje za předem smluvenou cenu a veškeré subdodávky v rámci spolupráce má zákazník možnost ovlivňovat, jsou s ním konzultovány a schvalovány, včetně skutečných cen za práci a materiál. Systém zahrnuje jak přípravu, tak realizaci stavby nebo rekonstrukce i záruku po jejím dokončení. „V praxi to tedy funguje tak, že společnost vysoutěží u subdodavatele nejvýhodnější možnou cenu práce či materiálu a ta je ve stejné výši předložena zákazníkovi. Pomocí transparentního účtu pak má klient pod kontrolou veškeré provedené platby s třetími stranami stavby. Zákazník tak dokáže v průměru ušetřit zhruba 10-15 % z celkové ceny stavby. Kromě transparentnosti plateb pak společnost zajišťuje také technický dohled nad realizovaným dílem i plnění BOZP vybraných subdodavatelů,“ říká Jiří Bonk ze stavební společnosti Wirtuuu.

Zdroj:Petr Jarkovský, ASPEN.PR s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Co jako první zkontrolovat po přestěhování do nového bytu?

Ilustrativní obrázek

4 rady při stavbě či rekonstrukci v nejisté době

Ilustrativní obrázek

Odklad splátek a prodloužení bezpoplatkových akcí

Ilustrativní obrázek

Navzdory epidemii koronaviru ceny nových bytů v dlouhodobém horizontu neklesnou

Ilustrativní obrázek

Zima byla mírná. Staví se celý rok.

Ilustrativní obrázek

Zateplení domu – na co si dát pozor?Čti více
Ilustrativní obrázek

Saúdská Arábie a Rusko dnes budou jednat ohledně snížení těžby ropy

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza roste

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy dnes spíše rostou; globální data za covid-19 a očekávání schůzky OPEC+

Ilustrativní obrázek

Index Dow Jones uzavírá seanci růstem o 3,44%

Ilustrativní obrázek

Německý DAX ve středu klesá

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy převážně v záporu

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.