VW expanduje s platformou Heycar na britský trh

13:41 | B Z | Diskuze

Berlínský Heycar je start-up, který slouží k prodeji použitých vozů a mezi jeho hlavní výhody patří například ad free web.

Ilustrativní obrázek
Foto: futurice

Jednotka financial-services automobilky Volkswagen přichází se svou platformou Heycar na britský trh a prvně tak historicky expanduje z německého trhu. Webová stránka Heycar slouží k prodeji použitých vozů a stojí za ní Volkswagen a Daimler.

Velká Británie pro společnost představuje velmi významný trh při prodeji nových vozů a vzhledem k politickému a ekonomickému vývoji lze očekávat, že v souvislosti s brexitem se spotřebitelé budou poohlížet po dostupnějších použitých vozech, uvedl ředitel jednotky. „Británie je velký vyspělý trh, na kterém shledáváme spoustu příležitostí,“ dodal Frank Fiedler.

Heycar vstoupí na britský trh s více než 100 000 vozy, které bude nabízet skrz síť 1 400 dealerů v Anglii, Walesu, Skotsku a Severním Irsku.

VW spustilo heycar v Německu před dvěma lety a poté přidal mobilní divizi automobilky Daimler jako investora s 20% podílem.

 

Zdroj: Bloomberg

Zdroj:Tomáš Novák, Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články


Čti více
Ilustrativní obrázek

Německý DAX pod nulou

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy na pozadí příchozích dat o čínském HDP spíše oslabovaly

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy spíše oslabovaly, výjimkou hongkongský Hang Seng

Ilustrativní obrázek

Wall Street si v úterý připsala 1 %

Ilustrativní obrázek

Německý DAX klesá

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.