VW expanduje s platformou Heycar na britský trh

13:41 | B Z | Diskuze

Berlínský Heycar je start-up, který slouží k prodeji použitých vozů a mezi jeho hlavní výhody patří například ad free web.

Ilustrativní obrázek
Foto: futurice

Jednotka financial-services automobilky Volkswagen přichází se svou platformou Heycar na britský trh a prvně tak historicky expanduje z německého trhu. Webová stránka Heycar slouží k prodeji použitých vozů a stojí za ní Volkswagen a Daimler.

Velká Británie pro společnost představuje velmi významný trh při prodeji nových vozů a vzhledem k politickému a ekonomickému vývoji lze očekávat, že v souvislosti s brexitem se spotřebitelé budou poohlížet po dostupnějších použitých vozech, uvedl ředitel jednotky. „Británie je velký vyspělý trh, na kterém shledáváme spoustu příležitostí,“ dodal Frank Fiedler.

Heycar vstoupí na britský trh s více než 100 000 vozy, které bude nabízet skrz síť 1 400 dealerů v Anglii, Walesu, Skotsku a Severním Irsku.

VW spustilo heycar v Německu před dvěma lety a poté přidal mobilní divizi automobilky Daimler jako investora s 20% podílem.

 

Zdroj: Bloomberg

Zdroj:Tomáš Novák, Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články


Čti více
Ilustrativní obrázek

Zámoří otevírá poslední seancí týdne v zelených číslech

Ilustrativní obrázek

I přes neutuchající nejistoty na akciových trzích roste dnes většina asijských indexů

Ilustrativní obrázek

Americké indexy uzavřely čtvrteční seanci smíšeně

Ilustrativní obrázek

Zámoří otevírá dnešní seanci mírným růstem

Ilustrativní obrázek

Zlato pro Čechy nikdy nebylo dražší

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.