Všichni sledují ADP změnu zaměstnanosti v USA; Kdy Fed navýší sazby?

13:58 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Všichni jsou dnes soustředěni na počet ADP v USA, který je přípravou na non-farm payrolls report, který vyjde v pátek. Politici Fedu nechali otevřenou otázku navýšení sazeb na září, ale vše signalizuje, že další zvýšení sazeb je silně závislé na datech.

Foto: JFD Brokers

Změna zaměstnanosti ADP  se očekává, že ukáže, že 171tis pracovních míst bylo v srpnu přidáno oproti nárůstu 179tis v červenci. V úterý byl US dolar mírně výše oproti většině G10 měn podpořen lepší spotřebitelskou důvěrou v srpnu, než se očekávalo. Indikátor sentimentu se zvedl na 101,1 oproti předpokládanému dosažení nejvyšší úrovně tohoto roku 97,0. Ceny domů v červnu vzrostly o 5,1% podle Case-Shiller indexů nepatrně níže než nárůst z minulého měsíce o 5,2%.

USD

Sentiment Eurozóny se propadl.
Jednotná měna byla obchodována v úterý a ve středu ráno oproti hlavním měnám smíšeně navzdory slabým indikátorům sentimentu vydaných pro měsíc srpen. Sentiment služeb klesl na 10,0 oproti předchozím 11,2, průmyslová důvěra se dále propadla do záporných čísel na -4.4 z předchozích -2.6, s oběma ekonomickými sentimenty kleslo pod očekávání i podnikatelské klima. Později v průběhu dne vyjde míra inflace eurozóny za srpen a míra nezaměstnanosti za červenec.

EUR / USD – technický výhled
V souvislosti s největším světovým měnovým párem - EUR / USD - je zde riziko poklesu, cena v pátek klesla o více než 1%. Společná měna během včerejška zaznamenal podruhé za sebou negativní svíčku a setkala se s 50-denní SMA. Časně ráno si pár odskočil na výše uvedenou překážku, která je shodná s úrovní podpory 1,1130 a v současné době se obchoduje poblíž cenové hladiny 1,1160. Kromě toho v nižším časovém okně, cena překonala 200-SMA, ale nyní se pohybuje pod ní. Úspěšný zlom pod bariérou 1.1130 otevře dveře do silné oblasti podpory na 1.1050 - 1.1070. Možným scénářem je odraz na 200-denní SMA, který se blíží cenové úrovni 1,1170 a poté pokračování pohybu směrem dolů. Technické indikátory na tomto grafu jsou v záporném teritoriu a to navzdory RSI, které je nyní nad úrovní 30 oproti předchozím hodinám. Také MACD oscilátor měl býčí crossover se svou spouštěcí linií.

EUR/USD

Sterling  se obchodoval výše
Sterling měl klidné období a pokryl některé ze svých prvních ztrát po vydání ekonomických ukazatelů z UK. Zveřejněná GfK spotřebitelská důvěra  v úterý ukázal, že spotřebitelé se cítí optimističtější, než se původně odhadovalo. Indikátor vyšel -7 oproti předchozím -12 dříve a očekávaným -8. Ve středu národní index cen bydlení ukázal, že ceny bydlení se zvedly o 5,6% ve srovnání s předchozím rokem, a 0,6% ve srovnání s minulým měsícem, nad očekáváním trhu.

GBP

GBP / USD – technický výhled
Dvojice  GBP / USD se v průběhu posledních dvou dnů propadla o 0,4% a vytvořila druhou červenou svíčku v řadě. Na denním grafu se dvojice v současné době obchoduje pod 50-SMA, kde je velmi silná rezistence pro býky, jak je uvedeno na úrovni se překrývá s bariérou 1.3120. Dnes den začal na stejném grafu pozitivním potenciálním pohybem, technické ukazatele se pohybují v blízkosti svých středních úrovní, zatímco MACD oscilátor stoupá po agresivním výprodeji během rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii. V nižším časovém rámci je cena konsolidována mezi 100-SMA, které je mírně nad úrovní podpory 1,3060 a 200-SMA, která se shoduje s hladinou rezistence 1,3120. MACD oscilátor je neutrální v negativním teritoriu a indikátor RSI se sklání dolů. Technická struktura naznačuje další krátkodobé akce do strany až do průniku nad silnou bariéru 1.3120 nebo pod překážku 1.3060.

AUD / USD – technický výhled
Dvojice AUD / USD klesla na nejnižší úroveň za poslední čtyři týdny a spadla o více než 1,6%. Také silnější US dolar hraje roli na oslabení páru. Nyní pár zaznamenává třetí záporný týden v řadě a obchoduje se poblíž cenové hladiny 0,7520. Během včerejška se dvojice stáhla zpět na 50-denní SMA, které se překrývá se silnou úrovní rezistence na 0.7585. Na 4-hodinovém grafu MACD oscilátor následuje negativní cestu se silnou hybností, zatímco RSI je stále nad úrovní 30, ale je skloněn směrem dolů. Na výše uvedené by měli pamatovat krátkodobí obchodníci, mohli bychom zažít pohyb směrem dolů až na úroveň 0.7485. V případě, že cena bude mít úspěšný zlom pod poslední úrovní, pravděpodobně pak bude pokračovat až do významné zóny podpory na 0.7410 - 0.7420.

AUD/USD

USD / CAD – technický výhled
USD / CAD pár narostl od minulého týdne o více než 1,5% a nyní vytváří druhý zelený týden v řadě. V průběhu úterý, pár překonal 50-denní SMA a 200-SMA na 4 hodinovém grafu, to zpochybnilo úroveň rezistence 1,3115. Dvojice i nadále vypadá býčí, podle toho jak pokračuje tlak směrem k bariéře 1.3115. Po prolomení hladiny podpory 1,3060 v průběhu včerejška, si dvojice otevřela cestu k úrovni odporu 1,3160. Kromě toho se na 4 hodinovém grafu ukazuje, že cena se nyní pohybuje vysoko nad třemi SMA (50-SMA, 100-SMA, 200-SMA) a 50-SMA měl býčí crossover s 100-SMA. Také technické ukazatele byly opraveny extrémními překoupenými hodnotami. MACD oscilátor se pohybuje nad svou nulou i spouštěcí linií,  poukazuje tak na silnou dynamiku, zatímco indikátor RSI stoupá směrem nahoru nad úroveň 70.

USD/CAD

Co dnes sledovat
Dnes budou zveřejněny německé maloobchodní tržby za červenec a míra nezaměstnanosti za srpen. Poté se pozornost obrátí k Eurozóně, kde vyjdou míra nezaměstnanosti za červenec a předběžný index spotřebitelských cen za srpen. Nezaměstnanost se předpovídá, že bude na 10,0% v červenci nepatrně níže než předchozích 10,1%. Spotřebitelské ceny se předpokládají, že vykáží mírně strmější nárůst než dříve na 0,3% ve srovnání s předchozím rokem, oproti 0,2% v předchozím měsíci. Přejdeme-li do USA, zde bude bedlivě sledována ADP změna zaměstnanosti za srpen, dva dny před zprávou Non-Farm payrolls. Měsíční změna nefarmářských pracovních míst soukromého sektoru je odhadována na 165tis oproti 179tis v červenci. Probíhající prodeje domů za červenec budou zveřejněny o pár hodin později.

ADP

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.