VMware oznamuje finanční výsledky třetího kvartálu fiskálního roku 2020

11:39 | E V | Diskuze

Společnost VMware, přední inovátor v oblasti podnikového softwaru, oznámila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2020

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Výnosy ve třetím čtvrtletí dosáhly 2,46 miliardy USD, což představuje nárůst o 12 % oproti stejnému období fiskálního roku 2019. 

Výnosy z prodeje licencí ve třetím čtvrtletí činily 974 milionů USD, což představuje nárůst o 10 % oproti stejnému období fiskálního roku 2019. 

VMware uzavřel 8. října akvizici Carbon Black, lídra v zabezpečení koncových bodů v cloudu.
 

Čistý zisk podle GAAP dosáhl ve třetím čtvrtletí 621 milionů USD včetně nerealizovaného zisku 249 milionů USD z investice do Pivotal, neboli 1,5 USD na akcii, v porovnání s 334 miliony USD, čili 0,81 USD za akcii ve stejném období fiskálního roku 2019. Čistý zisk bez vlivu metodiky GAAP za třetí kvartál činil 617 milionů USD, neboli 1,49 USD za akcii, což představuje 4% pokles na akcii v porovnání s 645 miliony USD, neboli 1,56 USD na akcii za třetí kvartál fiskálního roku 2019.
 

Provozní zisk podle GAAP za třetí čtvrtletí byl 431 milionů USD, což představuje pokles o 13 % oproti stejnému období fiskálního roku 2019. Provozní zisk za třetí kvartál bez vlivu metodiky GAAP dosáhl 759  milionů USD, což představuje nárůst o 2 % oproti stejnému období fiskálního roku 2019.
 

Cash flow z provozní činnosti v třetím čtvrtletí činilo 810 milionů USD. Volný peněžní tok za třetí kvartál byl 760 milonů USD.
 

Celkové výnosy plus sekvenční změny výše výnosů příštích období vzrostly meziročně o 18 %. Celkové výnosy plus sekvenční změny výše výnosů příštích období kromě výnosů příštích období akvizice Carbon Black vzrostly meziročně o 12 %.
 

Výnosy z prodeje licencí plus sekvenční změny výše výnosů příštích období z prodeje licencí vzrostly meziročně o 21 %. Výnosy z prodeje licencí plus sekvenční změny výše výnosů příštích období z prodeje licencí kromě očekávaných výnosů z akvizice Carbon Black vzrostly meziročně o 13 %.
 

 

„Třetí kvartál byl pro VMware dalším úspěšným obdobím a naše výsledky nás těší. Vidíme sílu a momentum  v podpoře zákazníků směrem k naší vizi dodávat softwarovou architekturu, která umožňuje provozovat jakoukoli aplikaci, v jakémkoli cloudu, na jakémkoli zařízení,” řekl Pat Gelsinger, CEO, VMware. „Jsme nadšeni, že můžeme uvítat Carbon Black v naší VMware rodině a směřujeme k dokončení akvizice Pivotal do konce fiskálního roku. Zákazníci po celém světě jasně potvrdili, že obě akvizice přinesou obrovskou hodnotu, protože jim pomohou s digitální transformací.”

 

„Těší nás naše finanční výsledky a výkony tohoto čtvrtletí, které odrážejí  sílu našeho portfolia produktů a řešení,” řekl Zane Rowe, výkonný vice president a CFO, VMware. „Příjmy z hybridního cloudového předplatného a SaaS vzrostly ve třetím čtvrtletí na více než 13 procent celkových výnosů a očekáváme, že tato kategorie bude příští rok výrazně růst, včetně příjmů z akvizic Carbon Black a Pivotal.”

Zdroj:Václav Kotyk, EMC a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS ke společnosti Hugo Boss

Ilustrativní obrázek

Bayer představil výsledky za 2Q a aktualizovaný výhled na celý rok 2020

Ilustrativní obrázek

Centrální banka na srpnovém zasedání sazby nezmění

Ilustrativní obrázek

Za nákupy do obchodních center a jídlem do restaurací lidé vyráží již téměř beze strachu

Ilustrativní obrázek

Deficit rozpočtu se prohloubil na 205 mld. korun

Ilustrativní obrázek

Veřejné zakázky si zaslouží transparentnost. Postará se o ni analytika firmy DatlabČti více
Ilustrativní obrázek

Lifesize rozšiřuje konektivitu s Microsoft Teams a dalšími videokonferenčními platformami

Ilustrativní obrázek

Exisport a další sportovní prodejny ze sítě PPG Group zavádějí elektronickou výměnu dokladů

Ilustrativní obrázek

Německé akcie mírně ztrácí

Ilustrativní obrázek

Asie navázala na Spojené státy a silně rostla

Ilustrativní obrázek

Velká část společností plně nezhodnocuje své investice vložené do digitalizace

Ilustrativní obrázek

Komerční banka: Výsledky hospodaření za Q2/2020

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.